Włosy pełnią ważną rolę w organizmie człowieka. Poza regulacją temperatury ciała pełnią funkcję estetyczną. Są atrybutem naszego wyglądu i informują o stanie zdrowia naszego organizmu. Suche, zniszczone włosy lub te przetłuszczające się mogą być zmorą posiadacza, a utrata włosów (na przykład z powodu ciąży) może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i doprowadzić do powstania kompleksów.  

Praca analizatora włosów w salonie kosmetycznym

analizator włosówStres, zaburzenia hormonalne, zła dieta, zażywane leki – to tylko kilka z wielu aspektów, które wpływają na kondycję naszych włosów. Analizator włosów pomaga wykryć wszelkie zmiany w nich zachodzące, aby w późniejszym etapie wybrać odpowiedni zabieg, który doprowadzi je do właściwego stanu. Włosy są jak papierek lakmusowy naszego organizmu. To w nich jest zapisany stan mineralny organizmu, wszystkie niedobory i nadmiary pierwiastków. Po drobiazgowej analizie włosa możemy mieć wgląd w stan organizmu nawet sprzed dwóch do trzech miesięcy. To jeden z powodów dlaczego do analizy przemiany mineralnej ciała zawiera się włosy, a nie krew. Włosy zawierają więcej pierwiastków niż surowica, dzięki temu możemy oznaczyć tak zwane biopierwiastki, które występują w organizmie w małych ilościach. W ludzkim ciele działają mechanizmy homeostatyczne, które wyrównują poziom pierwiastków w krwi kosztem rezerw w tkankach. Podczas badania krwi ich poziom był by w normie, badanie włosów jest dokładniejsze. Dobranie odpowiedniego zabiegu, pielęgnacyjnego lub inwazyjnego, do problemu, z jakim borykają się włosy, jest ważne, ponieważ źle dobrany zabieg negatywnie wpłynie na stan i kondycję włosów i cebulek. Takie niepożądane działanie może nawet doprowadzić do nasilonego wypadania włosów, a tego przecież chcemy uniknąć. Mikrokamera, w która jest wyposażony analizator pozwala na zrobienie dokładnych zdjęć w przybliżeniu każdego włosa. Analizator wykorzystuje nieinwazyjne metody pomiaru, a więc badanie jak i cały proces są bezbolesne. 

Każdy salon kosmetyczny, który określa się mianem ,,profesjonalnego” powinien mieć w swoim arsenale analizator włosów. Pomaga on w przeprowadzeniu kompleksowego badania włosów klienta, co skutkuje wybraniem najefektywniejszego zabiegu. Wiele z nowoczesnych modeli posiada opcję zapisu zrobionych zdjęć i przesyłania ich na komputer. Szybkie efekty to jest coś, co klienci doceniają najbardziej. Jest to idealne urządzenie dla osób dokładnych, chcących postawić dokładnej diagnozy i przeprowadzać dokładne badania włosów.

Kategorie: Zdrowotnie