Silnik jest elementem wymiennym samochodu. Normalne jest to, że po przejechaniu określonej liczby kilometrów, musimy albo wymienić silnik na nowy lub przeprowadzić gruntowny remont tej jednostki napędowej, którą posiadamy. Jeśli będziemy poprawnie obchodzić się z silnikiem w naszym samochodzie, to posłuży nam on przez dłuższy czas. Musimy pamiętać o okresowych wymianach oleju, ale sama wymiana oleju to nie wszystko. Powinniśmy zrobić coś jeszcze, ponieważ tylko w taki sposób uda nam się wydłużyć czas eksploatacji silnika.

Preparaty regenerujące silnik spalinowy

regenerator silnikaWewnątrz silnika podczas jego pracy występuje siła tarcia. Właśnie po to wlewamy do silnika olej. Olej ma za zadnie zmniejszyć siłę tarcia, dzięki czemu wszystkie części ruchome znajdujące się w silniku będą działać dłużej. Mimo dobrego smarowania wspomniane elementy silnika się zużywają. Jeśli chcemy aby nasz silnik służył nam dłużej, to powinniśmy stosować regenerator silnika. Jest to preparat, który ma za zadnie stworzyć wewnątrz silnika gładką powierzchnię, podobną do ceramiki, aby zmniejszyć siłę tarcia. Im mniejsza siła tarcia, tym większa żywotność silnika. Preparat wytarza taką powłokę tylko i wyłącznie po zetknięciu się z bardzo wysoką temperaturą, olejem silnikowym i metalem. Dzięki temu, że preparat dolewany jest do oleju silnikowego, to rozchodzi się dokładnie po całym silniku. Nie ma takiej możliwości, aby jakieś miejsce zostały pominięte. Dużą zaletą takiego regeneratora jest to, że wyrównuje on pracę silnika. Silnik pracuje równiej, przez co wygodniej nam się jeździ. Jazda jest przyjemniejsza, bo samochód działa płynnie. Poprzez wyrównanie pracy silnika nie tylko zwiększamy komfort korzystania z samochodu, ale także zmniejszamy zużycie paliwa. Co prawda nie jest to duża różnica, ponieważ zwykle to jest różnica w granicach dziesięciu procent, ale jeśli bardzo duży jeździmy, to z pewnością zauważymy różnicę. Poprzez regularne stosowanie regeneratora, podniesiemy żywotność silnika o kilkadziesiąt procent.

Koszt zakupu takiego preparatu jest bardzo niski. Butelkę preparatu o pojemności jednego litra, która wystarczy nam na conajmniej kilka aplikacji, kupimy za kwotę w granicach pięćdziesięciu złotych. Nie jest to wysoka cena. Zakupu możemy dokonać w każdym sklepie motoryzacyjnym, a także za pośrednictwem internetu. Ważne jest to, aby przed użyciem preparatu dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, umożliwi nam to zachowanie odpowiednich proporcji, zwiększy to skuteczność regeneratora.

Kategorie: Warsztat