Polska jest krajem prężnie rozwijającym się gospodarczo. Wiąże się również z tym coraz lepszy standard życia, a z nim, przeprowadzenie się z blokowisk do domów jednorodzinnych. Każdy właściciel swojego domostwa ceni sobie jednak ciszę i spokój, a do tego niezbędne będzie zamontowanie odpowiedniego ogrodzenia wraz z bramą przesuwną. Jeżeli chodzi o bramę to większość ludzi decyduje się na bramę przesuwną. Dlaczego? Jest ona zdecydowanie najbardziej wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, ponieważ jej otwieranie i zamykanie, nie musimy się wiązać np. z wychodzeniem z auta, a z kliknięciem przyciskiem na pilocie.

Jak poprawnie zamontować bramę przesuwną?

bramy przesuwne w wielkopolsceZanim jednak zamontujemy bramę na swoim podwórku, musimy zadać sobie jedno zasadnicze pytanie. Z jakiego tworzywa wózki do niej wybrać? Wybranie odpowiedniego wózka, jest bezsprzecznie kluczowym elementem przy montażu bramy, ponieważ to właśnie on odpowiada za jej pracę przesuwną, za którą zresztą jest tak bardzo ceniona. Wózki do bram przesuwnych może zakupić w dwóch rodzajach. Pierwszym są wózki tworzywowe, stworzone z materiału o nazwie “poliamid”. Jest to bardzo wytrzymałe tworzywo, odporne na korozję oraz inne czynniki zewnętrzne. Główną zaletą wózków tworzywowych jest ich ciche działanie. Jest to trafny wybór dla każdego właściciela gospodarstwa mieszkalnego. Niestety poliamid również posiada swoją określoną wytrzymałość i od pewnego momentu nie jest on po prostu wystarczalny. Jeżeli będziemy chcieli zamontować bramę, której łączna masa przekracza 600 kg, wózki tworzywowe poważnie są narażone na deformację a nawet zniszczenie. Dlatego w przypadku takich bram przesuwnych, znakomicie sprawdzają się wózki metalowe. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe od względem nośności założonego na nie ciężaru. Tego typu bramy są jednak montowane zazwyczaj przez duże przedsiębiorstwa i firmy, posiadające duże własności. Duża liczba takich firm znajduje się właśnie w województwie Wielkopolskim. Bramy przesuwne w Wielkopolsce mają olbrzymi popyt. Województwo to jest trzecim w Polsce pod względem sprzedanych i zamontowanych bram przesuwnych. Świadczy to tylko o tym jak prężnie się ono rozwija.

Pamiętać jednak musimy, że wybór odpowiedniego wózka nie jest jedynym elementem potrzebnym do zamontowania bramy. Kolejnym, również bardzo istotnym jest dopasowanie wózka do odpowiedniego rozmiaru szyn. Na polskim rynku istnieją trzy rozmiary wózków, z numerami pakietów 60, 70 i 80. Adekwatnie do rozmiaru pakietu dopasowuje się rozmiary szyn. Najczęściej spotykane rozmiary szyn bram przesuwnych to 60x60x3,5 mm, 70x70x4 mm i największego typu bramy czyli 80x80x5 mm.