Razem ze znajomymi wpadliśmy pewnego dnia na pomysł na biznes, bo faktycznie po przeprowadzeniu małej analizy rynku okazało się, że jest bardzo mało takich sklepów, które odpowiadają za sprzedaż tkanin przez internet. Własny sklep internetowy z tkaninami to moje tak naprawde marzenie od dłuższego czasu.

Sklep z materiałami i tkaninami

materiały tkaniny cenaWiedziałem, że w takim sklepie każda oferowana przez nas tkanina powinna być po pierwsze bardzo dobrej jakości, po drugie w dobrej cenie, a po trzecie produkty muszą być dostępne na zamówienie od ręki. Dzisiaj konsumenci decydując się na tkaniny kupowane przez internet mają ogromne wymagania. Spotykaliśmy się więc ze znajomymi bardzo często i obmyśla liśmy naszą strategię działań tak, aby faktycznie móc wejść w ten rynek z przytupem. Mam nadzieję, że w końcu uda nam się sprzedawać nawet hurtowo materiały tkaniny, bo nasza cena z tego co widzieliśmy była bardzo satysfakcjonująca. Nie da się ukryć, że w przypadku tkanin bardzo ważną rzeczą będzie przede wszystkim opisanie wszystkiego. Także tkaniny powinny posiadać unikalne zdjęcia, aby klienci mogli się w tym wszystkim bardzo dobrze odnaleźć. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że sprzedając materiały tkaniny cena nie odgrywa najważniejszej roli. Mówię to ze względu na liczne badania, które udało nam się przeprowadzić. Wiedziałem bowiem, że w przypadku tkanin kluczową rzeczą będzie nie pogubienie się w zamówieniach. Rzadko jest bowiem tak, że w sklepach oferujących tkaniny zamawia się tylko jeden produkt. Bardzo często zamówienie po prostu jest bardzo złożone, więc trzeba na pewno na to zwrócić dużą uwagę. Jednak jestem dobrej myśli. Wiem, że materiały tkaniny i ich cena w naszym sklepie internetowym będzie przyciągać klientów zwłaszcza którzy wcześniej mieli okazję korzystać ze sklepów stacjonarnych i przyzwyczajeni są do nieco wyższych cen. W sklepach lokalnych i koszty prowadzenia działalności są znacznie wyższe, więc nic dziwnego, że my jako właściciele sklepu działającego tylko i wyłącznie przez internet byliśmy w stanie bardzo dobrze podejść do klientów.

W większości przypadków faktycznie materiały tkaniny sprzedawały się świetnie już od pierwszych dni, kiedy wprowadziliśmy je na rynek. Wiedziałem, że ich cena zależeć będzie przede wszystkim od licznych potrzeb klientów. Jedni woleli różnokolorowe tkaniny, inni bardziej szli w klasykę. Ja na przykład znałem się dobrze na tkaninach, bo w mojej rodzinie ciągle się z nich korzystało, a znajomy bardziej skupiał się na obsłudze klienta i sprzedaży.

 

Kategorie: Wygląd i moda