Zima zbliża się wielkimi krokami. Mimo, że śnieg w naszym kraju bywa kapryśny, wyjazd na narty jest jednym z naszych obowiązków. Zawsze udaje nam się trafić w pogodę i jazda na nartach jest udana. W tym roku postanowiliśmy wyjechać z naszymi najmłodszymi dziećmi, co wiązało się z zakupem całej wyprawki zimowej dla cztero- i dziesięciolatka. Skupiliśmy się na poszukiwaniu kurtek lub kombinezonów, bo na tych elementach zimowej garderoby nam najbardziej zależało.

Zimowa dziecięca wyprawka

ciepły jednoczęściowy kombinezon dziecięcy zimowyMimo tego, że dzieci szybko wyrastają z rzeczy, poszukiwałam dobrych jakościowo kurtek zimowych. Ochrona przed niskimi temperaturami jest ważna, gdy chodzi o dzieci. Wychłodzenie to najczęstsza przyczyna osłabienia odporności, co może skończyć się szybkim złapaniem przeziębienia. Ciepły jednoczęściowy kombinezon dziecięcy zimowy był więc numerem jeden na liście. Zaczęłam poszukiwania od Internetu i różnych stron sklepów sportowych. Wybór był duży. Dlaczego zdecydowałam się właśnie na jednoczęściowy kombinezon? Przede wszystkim z wygody. Dzieciom podczas śniegowego szaleństwa podwijają się kurtki i łatwo o dostanie się pod nie wilgoci. Przy jednoczęściowym stroju taka sytuacja nigdy nie będzie miałam miejsca. Musi on być jednak wygodny dla samego noszącego. Krępowanie ruchów to najgorsze, co może doświadczyć dziecko podczas chodzenia w wysokim śniegu czy nauki jazdy na nartach. Jaki model kombinezony jednoczęściowego wybrać? Różnią się one głównie rozmiarami, który należy dopasować do wieku dziecka, ale również zapięciem. Niektóre z nich mają jeden zamek, najczęściej po środku lub po boku. Są też wersje z dwoma zamkami, co jest szczególnie przydatne przy bardzo małych dzieciach. Niektóre kombinezony dla kilkulatków mają w zestawach rękawiczki na sznurkach. Każdy rodzic wie, że dzieci potrafią zgubić rękawiczki w mgnieniu oka, więc jest to atut. Połączona kurtka ze spodniami sprawdzi się też u nieco starszych, którzy kochają śniegowe szaleństwo.

Dobrej jakości kombinezon powinien mieć odpinany kaptur. My zdecydowaliśmy się na te z ocieplane, bo świetnie chronią przed zimnem kark i szyję. Materiał w środku również jest dodatkowo ocieplony. Dzięki temu nie trzeba zakładać dodatkowej warstwy ubrań, by zachować optymalną temperaturę ciała. Zewnętrzny materiał nie może przepuszczać wilgoci i musi być odporny na bardzo niskie temperatury. Dobrej kombinezony można znaleźć w sklepach ze sportową odzieżą w naprawdę niskich cenach, szczególnie poza sezonem zimowym, gdy trwają duże obniżki cen.

Kategorie: Rodzina i dzieci