Pasjonaci jeździectwa spędzają godziny, upewniając się, że konie są starannie wypielęgnowane i odpowiednio wyposażone. Dbają o każdy detal od gładko splecionych grzyw po końce wypolerowanych kopyt. Ale często dzieje się to kosztem naszego wyglądu jeźdźca. W końcu dla nich najważniejszy jest koń, ale warto mieć na uwadze, by koń i właściciel prezentowali się razem doskonale. Dlatego warto jest zainwestować w odpowiedni strój jeździecki w tym w doskonałe bryczesy.

Bryczesy – moda i styl

bryczesy do jazdy konnejPoczucie pewności i wygody w ubraniu do jazdy na koniu może mieć większy wpływ na jazdę, niż mogłoby się wydawać. Szczególnie bryczesy, czyli spodnie jeździeckie determinują wygodę i komfort jazdy na koniu. A w jaki sposób je nosić? Najpierw należy założyć koszulę i kamizelkę. Potem zaś przylegające bryczesy. Dobre bryczesy do jazdy konnej to takie, które są wykonane z grubszego, bawełnianego materiału lub nawet z dżinsu. Są to zazwyczaj najbardziej wygodne tkaniny, ponieważ ich grubość zapewnia strukturę i pomaga ukryć niedoskonałości. Jeśli mamy lekką nadwagę, można wybrać spodnie z szerszym pasem, bo jest to bardziej komfortowe. Zawsze warto wybierać bryczesy, które mają ciemniejsze siedzenie. Wówczas ta część się nie pobrudzi. mało tego, to stworzy efekt smukłej sylwetki. Nigdy nie nosimy ciemniejszych bryczesów z jaśniejszym siedzeniem! DO bryczesów dobrze jest nosić cienką koszul, która jest lekko dopasowana do sylwetki. Mając cieńsze nogi z większą talią, kupujemy bryczesy z wygodnym paskiem, który się rozciąga. Pozwala to nosić bryczesy, które są wystarczająco wąskie w nogawkach, ale wystarczająco duże w talii. Jest to lepsze niż alternatywa zwiększania rozmiaru, co powoduje obrzęk wokół nóg. Wybieramy też bryczesy z tylnymi kieszeniami, które mogą stworzyć efekt szczupłej sylwetki. Zawsze warto też kupować bryczesy z bocznym szwem. Długa pionowa linia szwu bocznego sprawi, że nogi będą wyglądać na dłuższe. Pod bryczesy zaleca się unikania noszenia rajstop. Warto też zainwestować w droższe bryczesy, ponieważ tańsze spodnie zaczną obwisać i nie będą wyglądać tak dobrze, jak markowe.

Na koniec warto dodać, że warto wybrać kontrastujące bryczesy. Jeśli mamy okazałą sylwetkę, nie warto inwestować w jaśniejsze odcienie. Bryczesy czarne optycznie wyszczuplą talię. Inwestowanie w bryczesy wysokiej jakości jest dobre dla profesjonalistów. Osoby, które się uczą mogą kupować odzież jeździecką średniej klasy. Wiadomo, że najpierw należy nauczyć się jeździć na koniu, a to wymaga ogromnego wysiłku. W tym czasie odzież jeździecka intensywnie się zużywa.

Kategorie: Rekreacja