Zdrowie jest najważniejszą wartością na świecie, dlatego trzeba o nie dbać. Wystarczy mała wada postawy, aby komfort naszego życia spadł o połowę. Często jest tak, że przez wady postawy w tym, skrzywienia nóg czy płaskostopie, powstają kolejne deformacje w układzie kostnym i mięśniowym wpływającym na samopoczucie i ból, dlatego też tak bardzo ważne jest noszenie butów ortopedycznych o ile ortopeda nam je wskaże. Wielu ludzi unika tego, szczególnie dzieci, bo boją się bólu. Czy to ma jakieś znaczenie?

Ważne, aby buty ortopedyczne były wygodne

wygodne buty ortopedyczne memoTak, ludzie bardzo boja się bólu, ale więcej biedy można sobie narobić, jeśli nie posłucha się zaleceń lekarza i nie będzie się chodzić w obuwiu ortopedycznym. Będzie to bardzo zła decyzja. Na pytanie, czy bolesne jest chodzenie w butach ortopedycznych można powiedzieć – nie! Sam ból jest sygnałem tego, że dzieje się coś złego w organizmie. Nie wolno tego więc lekceważyć. Oczywiście stopa musi koniecznie przyzwyczaić się do nowego i specjalistycznego obuwia, dlatego ważne jest to, aby były to wygodne buty ortopedyczne memo, dzięki którym zminimalizujemy poziom dyskomfortu. Przez pierwsze dni noszenia obuwia profilaktycznego istnieje szansa na to, że będziemy odczuwać pewnego rodzaju nacisk na wewnętrzną stronę stopy, ale o to właśnie w tym chodzi! Musi ona wykształcić się w naturalny sposób. Wraz z biegiem czasu, noszenie butów profilaktycznych stanie się normą. Stopa się przyzwyczai i nie będzie już żadnych negatywnych odczuć. Początki mogą być trudne, ale ważne, że są skuteczne. Noszenie butów ortopedycznych można porównać do prostowania pleców. Czy jak prostujemy, to kręgosłup nas boli? Nie, ale nie jesteśmy do tego zwyczajni. Nie trzeba więc się stresować, że będzie bolało. Szczególnie dotyczy to dzieci, które marudzą, że może je coś uwierać. Rodzić w tym czasie powinien być konsekwentny i stanowczy, bo noszenie obuwia ortopedycznego memo jest jedynym rozwiązaniem, aby pozbyć się wady nóg. Trzeba jednak pamiętać, by to obuwie było odpowiednio dopasowane do nogi.

Nie warto kupować najtańszego produktu. Lepiej jest kupić coś raz, a dobrze i czuć się jednocześnie w tym dobrze. Najlepszym rozwiązaniem mogą być właśnie buty memo. Chodzenie w nich jest o wiele łatwiejsze, niż w innych. Tak dowiodły już badania. Mimo to pamiętajmy o tym, aby przechodzić badania profilaktyczne, bo dzięki temu jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy mamy wady postawy i czy potrzebne jest nam, czy naszym dzieciom profilaktyczne obuwie ortopedyczne.

Kategorie: Rodzina i dzieci