Któż z nas nie marzy o tym aby wylegiwać się na pięknym tarasie i podziwiać z niego zieleń swojego ogrodu. Taras jest często naszym miejscem relaksu, czasu spędzonego z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do tego jak wygląda. Kiedyś wykładany był kostką brukową w najróżniejszych kształtach i kolorach dzisiaj na tarasach króluje deska drewniana, która świetnie komponuje się jako naturalny element w naszym ogrodzie.

Ekskluzywne drewniane deski na taras  

deski thermory do tarasuDo najbardziej ekskluzywnych desek tarasowych nalezą deski thermory do tarasu. Posiadają one najwyższe parametry jakie mogą osiągnąć naturalne materiały. Wszystko to dzięki poddaniu drewna specjalnej termicznej modyfikacji. Proces ten jest w pełni naturalny. Nie są w nim stosowane absolutnie żadne środki chemiczne. Termiczna obróbka zapewnia nie tylko wieloletnią żywotność ale także nadaje wyjątkowy kolor tak na zewnątrz drewna jak i w całym jego przekroju. Ponadto drewno po modyfikacji termicznej przestaje pracować. Zachowuje swoje stałe wymiary. Jest odporne na pleśń, grzyby, wszelkie warunki atmosferyczne. Zapewnia nam to wysoka temperatura, która sprawi, że cukry zawarte w drewnie się krystalizują a tym samym przestają być atrakcyjne dla grzybów i pleśni. Usuwana jest także żywica i substancje lotne. Deska taka nie wymaga także żadnych specjalistycznych zabiegów. Z czasem staje się szara a więc aby odzyskać kolor możemy przeprowadzić olejowanie w przed rozpoczęciem sezonu jesiennego lub wiosennego. Żywotność deski w zależności od rodzaju użytego drewna wynosi od 20 do 25 lat bez żadnych zabezpieczeń. Jest to żywotność zbliżona do żywotności dębu. Do produkcji desek używane jest drewno z sosny lub jesionu amerykańskiego. Ich dodatkową zaletą jest świetna izolacja ciepła. Nie nagrzewają się tak bardzo jak zwykłe drewno,a więc można nawet w upalny dzień chodzić po nich na boso. Kupując deskę u sprawdzonych producentów mamy pewność, że drewno pochodzi tylko z certyfikowanych upraw. Jest to bardzo ważne biorąc pod wzgląd bezpieczeństwo naszej planety. Tylko sprawdzone źródła gwarantują nam jakość.

Z pewnością forma i nieodparty urok takich desek potrafi nadać niepowtarzalnego wyglądu każdemu tarasowi, pomostowi czy innej drewnianej konstrukcji. Dla alergików znaczenie może mieć także fakt, że drewno poddane termicznej obróbce nie uczula. Montaż takiej deski jest również prosty. Ich układanie oparte jest na systemie piórowym. Możemy dziki temu układać je bez dystansów jak zwykłą podłogę.

Kategorie: Budownictwo i Dom