Dzisiaj mamy sporo problemów jeżeli chodzi o zdrowie, choroby przewlekłe nie odpuszczają, zwłaszcza w dobie mikro plastiku oraz innej chemii którą dodajemy do produktów. Najczęściej występującym problemem jest po prostu problem z tarczycą. Jest to problem najczęściej spotykany własnie jeżeli chodzi o o problemy zdrowotne, przez które wymagane jest zmiana całkowicie stylu życia. 

Przewlekłe schorzenia tarczycy

zdrowa dieta hashimotoJak sobie poradzić przy tego typu problemach? Oczywiście bezpośrednio po badaniach lekarz automatycznie zaleca odpowiednie leczenie dobranymi środkami, medykamentami czy hormonami. Warto wiedzieć, również to, że leki tarczycowe, czasami mogą nam nie przynieść odpowiednich skutków, mogą nam głównie zaszkodzić, dlatego warto zapoznać się i postawić na zdrowa dieta hashimoto, ponieważ takie diety istnieją i można swój organizm nastawić odpowiednio na zdrowie głównie dzięki diecie. Nie od dzisiaj wiadomo, że dietą możemy sobie zmienić swoje samopoczucie, czy sylwetkę, poprawić jakość życia oraz zdrowie. Dieta typowo pod hashimoto nie zawiera glutenu, ponieważ ludzie, którzy cierpią na hashimoto, nie tolerują go zbyt dobrze niestety a co za tym idzie, warto zrobić dla siebie odpowiednia dietę. Posiłki ogólnie warto jeść mniej a częściej, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad albo lunch, przekąska i kolacja, oczywiście to wszystko w mniejszych porcjach. Lepiej oczywiście przy hashimoto stosować taką właśnie zasadę, wtedy nie będziemy czuć się źle, ani ociężale dodatkowo, a kto wie, może i nam dieta tego typu pomoże na ten problem. Do tego warto pic dużo płynów, wody, herbaty zielonej, tkóra korzystnie wpłynie na nasz układ pokarmowy. Dodatkowo oprócz diety warto zadbać o siebie wprowadzić więcej ruchu do zycia, pójść na jogę czy pilates, albo na treningi cardio, które podkręca nasz metabolizm, który tak szybko spada właśnie podczas  różnych chorobach tarczycy. No i wracajac do diety warto ograniczyć oprócz glutenu cukry proste,węglowodany oraz tłuszcze zwierzęce. 

Odpowiednia dieta przy niektórych schorzeniach, zwłaszcza przy hashimoto, to klucz do sukcesu. Dieta potrafi dobrze nam wyregulować hormony, sprawić, że będziemy się dobrze czuć a do tego, będziemy mieli lepsze wyniki badań krwi czy moczu. Pamiętajmy, że warto jeść więcej warzyw i owoców, oczywiście jeżeli ktoś lubi może pozwolić sobie na czerwone mięso, czy kurczaka, ale warto sprawdzać jakość mięsa i kupować tylko i wyłącznie ze znanego źródła. Podobnie jaja, które mogą byc nafaszerowane hormonami a tego nie potrzebujemy. 

Kategorie: Zdrowotnie