Wszyscy uczniowie powinni brać udział w wycieczkach szkolnych. Same wycieczki szkolne, to nie są typowe wakacje, na których można nic nie robić i leżąc brzuchem do góry. Mają one charakter edukacyjny. Nauczyciele powinni zabierać swoich uczniów takie miejsca, gdzie będą mogli się czegoś nauczyć. Mogą to być miejsca albo historyczne albo kulturalne albo o walorach przyrodniczych. Zdecydowana większość nauczycieli preferuje wycieczki do miast.

Wycieczka szkolna do Kielc a edukacja

wycieczki szkolne KielceJa jestem zdania tego, ażeby dzieci nauczyć dbania o przyrodę oraz docenienia piękno natury polskiej. Doskonałym przykładem miejsca, do którego można zabrać uczniów są Góry Świętokrzyskie. Aby tu przyjechać, organizowane są wycieczki szkolne Kielce, bo to właśnie w Kielcach jest bardzo dużo noclegów. Jest tu baza noclegowa dla osób, które wybierają się w Góry Świętokrzyskie. Dlaczego właśnie w te Góry Świętokrzyskie warto przyjechać i zwiedzać okolice Kielc? Ponieważ są to najstarsze góry. Być może są najmniejsze, jednakże nie ma się co dziwić, bo w końcu są najstarsze i oddziałują na nie czynniki zewnętrzne mające wpływ na wielkość powierzchni terenu. Dzieci, które będą przebywać w Górach Świętokrzyskich, z uwagi na fakt, że nie są wysokie nie będą się męczyć wchodząc długo na szczyt i jednocześnie dowiedzą się o tym, jak na przykład powstają gołoborza. To doskonała lekcja geografii. Wszyscy nauczyciele powinni na takie wycieczki szkolne zamawiać przewodnika, który dokładnie wytłumaczy im co jest gdzie i w jaki sposób powstało. Najbardziej skupieni wyniosą z tego jak najwięcej, a ci którzy są rozkojarzeni być może kiedyś doceniam to, że byli w tym miejscu. W Kielcach jest bardzo dobre zaplecze turystyczne, dzięki czemu wycieczki szkolne są tutaj często odbywane. Istnieje szereg stołówek oraz restauracji, a także sklepów z pamiątkami. Oprócz tego nie można narzekać na brak noclegów. Myślę, że przynajmniej raz w życiu każda osoba powinna pojechać do Kielc nawet, jeżeli nie brała uczestnictwa w wycieczkach w Góry Świętokrzyskie. Można je przecież obejrzeć z dołu.

Na takiej wycieczce szkolnej można zaczerpnąć wiele wiedzy. Z uwagi na fakt, że Góry Świętokrzyskie są najstarszymi górami w Polsce, trzeba je przynajmniej raz w życiu zwiedzi,ć choć powiem szczerze że warto by było aby tę wiedzę przekazywali nauczyciele. Nie ma nic bardziej pożytecznego niż wiedza zdobyta na wycieczkach szkolnych. To ona właśnie najbardziej zostaje pamięci. Postawcie się zresztą na miejscu uczniów. Czy nie lepiej jest w praktyce ich uczyć?

Kategorie: Turystyka i wyjazdy