Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak trudnym zadaniem jest projektowanie wnętrz. Nawet podczas wykonywania najbardziej podstawowych aranżacji trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo różnych czynników, a także zrobić bardzo dokładne obliczenia. Mimo to od zawsze marzyłam o pracy architekta. Już jako mała dziewczynka uwielbiałam doradzać rodzicom przy wszelkiego rodzaju remontach, a oni często uznawali, że moje pomysły są nawet ciekawe i warte wypróbowania.

Najważniejsze zalety dekoracyjnych skrzynek

niebieskie skrzynki dekoracyjneKiedy skończyłam gimnazjum, starałam się zrobić wszystko, żeby dostać się do bardzo dobrego liceum plastycznego. Wiedziałam, że umiejętności, które tam nabędę, okażą się niezwykle przydatne podczas rekrutacji na studia i mojej ewentualnej dalszej kariery. Dlatego bardzo ucieszyłam się, kiedy dostałam list z informacją, że zostałam przyjęta. Było to dosyć wymagające liceum, więc większość czasu spędzałam na nauce i próbowałam zrobić wszystko najlepiej, jak tylko potrafiłam. Dzięki temu nie miałam problemów z dobrym zdaniem matury oraz z dostaniem się na wymarzony kierunek studiów. Już na drugim roku przyjmowałam pierwsze zlecenia dotyczące aranżacji wnętrz i choć na początku nie były one zbyt dobrze płatne, bardzo się z nich cieszyłam. Ponadto w ten sposób mogłam zdobyć cenne doświadczenie. Z czasem zaczęłam się specjalizować przede wszystkim w projektowaniu ogrodów. Świetnie znałam się na różnych odmianach roślin i zazwyczaj bardzo dobrze dobierałam ozdoby do oczekiwań właścicieli. Szczególnie często w swoich projektach wykorzystywałam niebieskie skrzynki dekoracyjne. Nie były one zbyt drogim dodatkiem, ale w odpowiedniej aranżacji potrafiły zdziałać cuda i całkowicie odmienić charakter ogrodu. W tego typu skrzyniach umieszczałam sadzonki kwiatów albo krzewów, niekiedy dekorowałam je także z pomocą lampek działających na energię słoneczną. Mimo to ich zakup nie należał wcale do najłatwiejszych zadań. Zanim wybrałam jakąś skrzynkę, sprawdzałam, czy jest wykonana z dobrego jakościowo drewna. Dodatkowo powinna też być odpowiednio zaimpregnowana — jako że przez większość czasu miała przebywać na dworze, musiała być odporna na działanie różnych czynników atmosferycznych. Co więcej, świetnie prezentowały się skrzynie w różnych wymiarach, które mogłam poustawiać w kolejności od najmniejszej do największej.

Projektowanie wnętrz oraz ogrodów od zawsze dostarczało mi sporo radości. Cieszyłam się, kiedy osiągałam dobre wyniki na studiach i byłam jeszcze bardziej szczęśliwa, gdy nie miałam potem problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Niezwykle przydatne okazało się moje doświadczenie, które starałam się zdobywać jeszcze podczas nauki. Wiem, że nie każdy ma tyle szczęścia, by robić w życiu to, co się kocha, dlatego zawsze próbuję doceniać każdą chwilę, w której mogę spełniać swoje marzenia. Mam nadzieję, że z czasem będę jeszcze lepsza w swoim zawodzie. 

Kategorie: Usługi i przemysł