Opracowanie scenariusza imprezy firmowej nie jest łatwe. Jest to z jednej strony zabawa, a z drugiej coś oficjalnego, więc nie można przesadzić w żadną stronę. Nie powinno to być coś nudnego, co sprawi że wszyscy będą siedzieć przy swoich stolikach i nawet nie będą mieli ochoty ze sobą rozmawiać. Z drugiej strony nie powinna to być dzika impreza muzyczna, bo przy szefie nikt nie będzie miał ochoty wywijać piruetów na parkiecie.

Fantastyczne tory Wipeout

tory wipeout na imprezyPostawiłam na imprezę plenerową, bo pogoda ku temu sprzyjała, a jak cały dzień siedzi się w biurze to człowiek powinien się trochę rozruszać na świeżym powietrzu. Catering na pikniki dało się łatwo znaleźć, nawet jakąś muzykę da się zorganizować, ale co z rozrywkami? Szef chciał żeby był na imprezie element rywalizacji, że pracownicy będą w swoich teamach wykonywać różne zadania, a zwycięzcy dostaną jakiś drobny upominek. Przeglądałam różne strony internetowe firm, które oferują organizację imprez firmowych lub zajmują się zapewnianiem na nich rozrywki. Spodobały mi się tory Wipeout na imprezy. Są to ogromne, wręcz gigantyczne dmuchane tory przeszkód. Zazwyczaj takie ,,konstrukcje” kojarzyły mi się tylko z zabawami dla dzieci. Na takich zabawach wykorzystuje się dmuchane zamki na jakich dzieci mogą skakać, czy duże dmuchane zjeżdżalnie, z miejscem na wspinaczkę. Tu na torach także były fragmenty podczas których trzeba gdzieś się wspiąć czy zjechać w dół. Tory obejmowały jednak też przechodzenie w tunelach, skakanie po wielkich piłkach, czy inne aktywności. To było coś ciekawego i oryginalnego. Na pewno przejście takiego tory wymaga dobrej sprawności fizycznej, a do tego pozwala na element rywalizacji w firmie. Można mierzyć każdemu osobno czas, jak również grupowo. Do wyboru były różne tory, które można było łączyć ze sobą. Dzięki temu można było organizować wyścigi. Od razu wiedziałam, że dmuchane tory muszą znaleźć się na imprezie firmowej. Dodatkowo przekonało mnie to, że firma która je oferowała zajmowała się wszystkim kompleksowo od początku do końca. To mnie absolutnie przekonało do zatrudnienia ich.

Była obsługa, przygotowanie dmuchanych atrakcji, dookoła rozłożona była sztuczna trawa, wszystko było zabezpieczone. Pracownicy byli bardzo zaskoczeni, kiedy na imprezie zobaczyli dmuchane tory, ale chętnie chcieli z nich skorzystać. Zabawa była przednia i z pewnością na kolejnej zabawie firmowej nie zabraknie. Warto było wybrać coś niespotykanego i oryginalnego. Nie ma co organizować imprezy takiej jak każda inna.

Kategorie: Rekreacja