Motoryzacja zawsze była dla mnie czymś interesującym, a już od najmłodszych lat fascynowały mnie wszelkiego rodzaju dodatki do samochodów. Kiedy tata kupował nowy pojazd oczywiście interesowała mnie marka i ogólny wygląd, jednak przede wszystkim liczył się dla mnie środek. Ponieważ jestem już przedstawicielem pokolenia, które zwraca szczególną uwagę na markowe produkty ważne było, żeby wszystkie elementy wyposażenia zgadzały się z marką samochodu, który w danej chwili podziwiałem.

Popularność dywaników samochodowych

dywaniki samochodowe gumowe vw poloKiedy podrosłem moje zamiłowanie do szczegółów nie ustąpiło. Wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że uległo to jeszcze większemu pogłębieniu. W moim domu nie uznaję półśrodków i zależy mi, żeby wszystkie akcesoria były dedykowane tym sprzętom, które mają wspomagać. Podobnie w kwestii samochodów i akcesoriów przygotowywanych z myślą o konkretnych modelach. Postawiłem na małe auto miejskie, Volkswagena Polo, który ma opinię solidnego i bezawaryjnego pojazdu, które wciśnie się w każde miejsce parkingowe. Co ważne, jest to popularny model, do które z łatwością można dokupić dedykowane akcesoria. Chcąc kupić na przykład dywaniki samochodowe gumowe vw polo jest modelem, dla którego stworzono mnóstwo rodzajów i wzorów takich dodatków. W większości sklepów z częściami motoryzacyjnymi bez problemu znajdziemy dywaniki do Polo z logo Volkswagena. Podobnie ma się sytuacja na różnych aukcjach internetowych, gdzie można kupić nie tylko nowe, oryginalne akcesoria do pojazdów, ale też używane egzemplarze, które bardzo często są w niemal nienaruszonym stanie, a jednocześnie kosztują mniej, niż w sklepie. Zdarzają się jednak aukcje, na których wystawiane są rzadko spotykane oryginalne akcesoria, w tym też limitowane serie dywaników samochodowych, a w takich przypadkach przestają to być już produkty użytkowe, ponieważ wkraczamy w świat kolekcjonerów, którzy zbierają różne białe kruki z rynku motoryzacyjnego, w związku z czym ceny poszczególnych przedmiotów osiągają czasem bardzo wysokie poziomy.

Ja osobiście dywaniki do swojego Volkswagena Polo kupiłem w autoryzowanym salonie dilerskim. Jestem oczywiście świadomy tego, że najprawdopodobniej zdecydowanie za nie przepłaciłem, jednak ze względu na fakt, że to mój pierwszy samochód to po pierwsze nie miałem doświadczenia w kupowaniu dodatków, a po drugie zależało mi, żeby mieć samochód pełen oryginalnych dodatków, czym chciałem sobie zrekompensować to, że nie było mnie stać na nowe auto i musiałem postawić na używane. Gumowe dywaniki z salonu były jednak czymś, na czym nie chciałem oszczędzać.

Kategorie: Warsztat