Chleb oraz wszelkiego rodzaju bułeczki, bagietki czy pyszne rogaliki stanowią dla wielu z nas podstawę codziennego śniadania czy kolacji. Najczęściej wybieramy wypieki tradycyjne, wykonane z dobrze nam znanej i lubianej mąki pszennej. Dzięki niej wypieki są chrupiące, a środek pozostaje przyjemnie miękki. Niestety, taka wysoko oczyszczona mąka pszenna nie zawiera zbyt wielu cennych witamin i substancji odżywczych. 

Najlepsze mąki orkiszowe do wypieku chleba

melvit mąka orkiszowa do wypieku chlebaMąka pszenna z jakiej najczęściej zjadamy wypieki nie jest bogata w minerały i składniki odżywcze. Warto więc wybierać pieczywo wykonane z innych mąk. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju mieszanki mąk pszennych z dodatkiem innych. W sklepach oraz dobrych piekarniach znajdziemy różnego rodzaju pieczywo wzbogacone o mniej znane nam mąki. Może to być mąka gryczana, kukurydziana, owsiana czy orkiszowa. To właśnie ta ostatnia zyskuje na popularności. Wynika to przede wszystkim z jej ciekawego smaku oraz wysokiej zawartości cennych dla naszego organizmu witamin i substancji odżywczych. I tak, będzie ona doskonałym źródłem witamin z grupy B oraz minerałów takich jak magnez, żelazo, cynk i selen. Jest ona źródłem białka oraz błonnika pokarmowego. Dzięki niemu jesteśmy na dłużej syci, ponieważ pęcznieje on w naszym żołądku. Wypieki z takiej mąki sprawdzą się więc dla wszystkich tych, którzy dbają o swoją linię oraz tych odchudzających się. Na mąkę tą powinny uważać przede wszystkim osoby z nietolerancją glutenu, borykające się z alergiami pokarmowymi oraz chore na celiakię. Regularne spożywanie produktów wykonanych z mąki orkiszowej pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie układu pokarmowe, zapobiegnie powstawaniu zaparć, obniża poziom złego cholesterolu we krwi, zmniejsza ryzyko anemii i poprawia krążenie krwi. Aby w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości mąki orkiszowej powinniśmy wybierać tylko tę ze sprawdzonego źródła. Możemy zakupić ją bezpośrednio w młynie lub wybrać się w jej poszukiwaniu do supermarketu. I tak, marką godna polecenia będzie Melvit. Marka ma w ofercie wiele różnych produktów, a wszystkie z nich wyróżniają się wysoką jakością. Zdrowa melvit mąka orkiszowa do wypieku chleba może stanowić podstawę do naszych domowych eksperymentów kulinarnych. 

Domowy wypiek chleba może być bardzo prosty a przy okazji może stanowić doskonałą zabawę dla całej rodziny. Podstawą powinny być tutaj jednak wysokiej jakości składniki, z których w prosty i szybki sposób możemy wykonać domowy chleb, bułeczki, bagietki czy rogaliki. Warto korzystać z dobrodziejstw pysznej i zdrowej mąki orkiszowej. 

Kategorie: Zdrowotnie