Popyt na nieruchomości wciąż nie słabnie, co sprzyja umacnianiu się ich cen. W Warszawie, średnia cena za metr kwadratowy mieszkania do 35 metrów kwadratowych osiąga 9500 złotych. W Gdańsku, mieście bardzo atrakcyjnym ze względu na dostęp do infrastruktury trójmiejskiej, obecność dużego biznesu i możliwości inwestycyjne, związane chociażby z dużą atrakcyjnością turystyczną, ceny dla mieszkań w przedziale do 35 metrów kwadratowych utrzymują się na średnim poziomie 8500 metrów za metr.

Charakterystyka rynku nieruchomości w Trójmieście

elegancki dom na sprzedaż - trójmiastoJeżeli przeanalizujemy sobie ceny mieszkań o powierzchni większej niż 100 metrów kwadratowych to zobaczymy, że we wszystkich dużych miastach poza Gdańskiem istnieje tendencja windowania cen za metr kwadratowych szczególnie w tych dwóch newralgicznych segmentach: do 35 metrów kwadratowych i powyżej 100 metrów kwadratowych. Gdańsk i Trójmiasto są na tym polu ewenementami. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania do 35 metrów kwadratowych i powyżej 100 metrów kwadratowych różni się o ponad 2000 tysiące złotych za metr. Dzieje się tak min. dzięki dużej dostępności dużych mieszkań w Trójmieście i stosunkowo łatwej dostępności do domów w okolicach centrum Sopotu, Gdyni i Gdańska. Elegancki dom na sprzedaż – Trójmiasto słynie z tego typu architektury o charakterystyce dworsko – pałacowej – można kupić stosunkowo najtaniej w Polsce. Ceny za obiekty powyżej 100 metrów kwadratowych są najatrakcyjniejsze w Polsce, zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjał biznesowy takich nieruchomości. Z powodzeniem możemy zaadoptować dom pod cele wypoczynkowe, czy też np. pod cele biznesowe, takie jak np. organizację konferencji. Warto również zastanowić się nad możliwością kupienia domu w okolicach Trójmiasta. Obecnie, jest to jedna z najlepiej skomunikowanych aglomeracji w Polsce. Od południa błyskawicznie dojedziemy do Gdańska drogą A1, od wschodu, ze strony Elbląga szybko dostaniemy się drogą ekspresową S7, łączącą jednocześnie Pomorze z Mazurami i docelowo również z Warszawą. Od zachodu budowana jest aktualnie droga ekspresowa S6, która ma połączyć Szczecin z Trójmiastem i zachodnie Pomorze z Pomorzem centralnym.

W dzisiejszych czasach bardzo znanym zjawiskiem jest częsta zmiana miejsca zamieszkania spowodowana przede wszystkim zmianą miejsca pracy. Drugi trend, kształtujący zarówno rynek pracy jak i sytuację mieszkaniową wielu Polaków to zjawisko pracy zdalnej. Dzięki temu Polacy mogą pracować w każdym miejscu, a jedynym ograniczeniem jest dla nich dostęp do internetu. Jest to jeden z trendów kształtujących min. rynek nieruchomości i atrakcyjność poszczególnych miejsc na mapie kraju.