Oczywiście od każdego produktu możemy oczekiwać innych właściwości, ale pewne rzeczy są uniwersalne. Wynikają między innymi z tego faktu, że nowoczesnym produktom stawiamy coraz wyższe wymagania. Na jakim przykładzie można to lepiej zrozumieć? Wystarczy, że przyjrzymy się nowoczesnemu elektrozaworowi, a na pewno wszystko stanie się jasne. Chociażby ze względu na to, że przez coś takiego będzie przepływała duża ilość wody, producent musiał dokładnie przemyśleć zastosowane materiały i rozwiązania. Trzeba jednak przyznać, że działania producenta przyniosły doskonałe efekty.

Ważne fakty o trwałym elektrozaworze

trwały elektrozawór rain birdTrwałość w tym przypadku wcale nie musi oznaczać dużych rozmiarów, bo są one dopasowywane głównie do tego, ile wody ma przepływać przez wnętrze czegoś takiego. Przepływ może być jednak na bieżąco zmieniany, bo właśnie do tego służy nam taki elektrozawór. Nazwa jasno sugeruje, że będzie on używał energii elektrycznej do prawidłowego wykorzystywania wszystkich systemów. Nie jest to jednak jedyny warunek konieczny, żeby coś takiego rzeczywiście dobrze funkcjonowało. W elektrozaworze znajdują się bowiem elementy umożliwiające trwałe połączenie go na przykład ze specjalnym sterownikiem, bo to z niego będą pochodziły wszystkie informacje konieczne do sterowania poszczególnymi elementami. Trwały elektrozawór rain bird w zależności od modelu może wytrzymać nawet ciśnienie do 10, czyli naprawdę ogromne. Inną zaletą jest to, że nam przykład w razie braku energii elektrycznej można go obsługiwać ręcznie, bo są tam elementy umożliwiające zmianę położenia poszczególnych zaworów. Pierwsze remonty elektrozaworu będą odbywały się na pewno po wielu latach intensywnej eksploatacji, ale nawet w momencie, kiedy do nich dojdzie, to nie musimy się nimi przewrotnie przejmować, ponieważ jest on tak skonstruowany abyśmy w jakim stanie wymienić większość części samodzielnie.

Nie tylko duże przepływy, ale również małe są w jego przypadku jak najbardziej możliwe. Elektrozaworom zawdzięczamy więc naprawdę ogromne możliwości. Ich trwałości znajduje potwierdzenie poza tym jeszcze w stosownych certyfikatach. Nawet coś takiego powinno bowiem spełniać szereg konkretnych norm, ale z dostępem do tych dokumentów nigdy nie będziemy mieli najmniejszego problemu, bo sprzedawcy są bardzo pomocni. Filtr obecny we wnętrzu elektrozaworu chroni pozostałe elementy przed różnymi zanieczyszczeniami, a jednocześnie nie zmniejsza znacznie przepływu wody. W razie potrzeby możemy go łatwo zdemontować i wymienić.

Kategorie: Ogród / Działka