Dzieci to urocze małe istoty. Nie znam chyba nikogo, kto w przyszłości nie planuje mieć gromadki małych dzieciaczków. Jednak jak często słyszę o chęci posiadania dzieci, to i nigdy nie słyszę żadnych pomysłów na wychowanie ich. Czy ludziom się wydaje, że jest to aż takie proste, że nie wymaga zbędnego komentarza? Czy może nie mają pomysłu na to, dlatego nie podejmują tego tematu w rozmowie. Na przyszłość będę musiała poczytać trochę o tym, ponieważ dziś nie o tej bajce. Taki żart, bo jak wiadomo, wychowanie dziecka nie zawsze jest bajką.

Zabawa z łamigłówkami dziecięcymi

łamigłówki logiczne dla dzieckaTemat z tym związany, ponieważ łamigłówki. Co wy na to? jak dla mnie i mojej siostrzenicy bomba! Oczywiście dla mnie trochę bardziej skomplikowane, a dla niej proste zagadki, żeby w miarę łatwo jej szło. Ciekawy sposób na wspólne spędzanie czasu, wspólne rozwiązywanie zagadek. Jestem szalenie zadowolona dlatego też, ponieważ wtedy moja siostrzenica spędza mniej czasu przed telewizorem. Czyli zamiast dziwnych rzeczy tam często pokazywanych, spędza czas kreatywnie. Trenuje swój umysł, ponieważ łamigłówki logiczne dla dziecka to świetny sposób na naukę przez zabawę. Za każdym razem jak do niej przyjeżdżam, kupuję gdzieś w kiosku po drodze jakieś interesujące łamigłówki. Oczywiście takie, które dla dziecka nie będą jeszcze za trudne. A wybór jest dosyć spory, także zawsze udaje mi się czymś zaskoczyć moją małą siostrzenicę. Czyli same korzyści. Ponieważ cementuję z nią więź, uczymy się wspólnie i śmiejemy przy okazji. A jak pewnie wiecie doskonale, prawidłowa więź z dzieckiem to podstawa. A jest tyle książeczek z takimi zagadkami, tyle obrazków śmiesznych, że może to być niekończący się sposób na zabawę. Czyli już możemy sobie odpuścić codzienna wizytę na placu zabaw. Wypuszczanie tam dziecka na długie godziny, a samemu zajęcie się własnymi sprawami. Takie rozwiązanie jest dobre, raz na jakiś długi czas. Ale nie codziennie. Zdarza mi się sprzedawać mój pomysł znajomym. Czasami mam nawet przy sobie  kilka takich łamigłówek, aby zademonstrować jakie to fajne.

Także szerzy się sposób łamigłówkowego szaleństwa. I bardzo dobrze. Uważam, że dzieci należy uczyć od najmłodszych lat, a wykorzystywać przy tym należy wszystkie możliwe pomoce dostępne dookoła nas.Ja akurat zdecydowałam się na rozwiązywanie łamigłówek. I dla mnie, i dla mojej siostrzenicy jest to doskonały sposób , rozrywki. Spróbuj, polecam. Może i ty wkręcisz się w tę świetną zabawę. Bo widzisz, niby małą książeczka, a tyle radochy może nam dać. 

Kategorie: Edukacja / wiedza