W naszym klimacie zimy nie są zaliczane do bardzo srogich. Jednak jest kilka takich miesięcy w ciągu roku, że konieczne jest ponoszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Od dłuższego czasu funkcjonuje stereotypowe myślenie, które mówi o tym że na ogrzewaniu nie da się za bardzo oszczędzić. Niemniej jednak nie jest to do końca prawdą. Jeśli wybierzemy odpowiednie materiały opałowe to będzie można naprawdę sporo na ogrzewaniu zaoszczędzać przy jednoczesnym zachowaniu dużego stopnia efektywności w ogrzewaniu. 

Sprawdzone odmiany ekogroszku 

ekonomiczny ekogroszek retopalSystemów grzewczych jest obecnie bardzo dużo. Niektórzy z nas stosują tradycyjne rozwiązania oparte o węgiel czy też drewno opałowe. Inni stosują z kolei ogrzewanie przy użyciu energii elektrycznej czy też gazu. Jednak warto skupić się na tej pierwszej grupie. Posiadając instalację centralnego ogrzewania można w dużym stopniu oszczędzać. Wystarczy jedynie przerzucić się na stosowanie innych materiałów opałowych niż węgiel. Świetnym wyborem może być tutaj ekonomiczny ekogroszek Retopal. Produkt ten jest zaliczany do materiałów opałowych najwyższej jakości. Wynika to w dużym stopniu z tego, że kaloryczność ekogroszku o którym mowa jest na poziomie praktycznie takim samym jak kaloryczność najlepszej jakości węgla. Nie bez znaczenia jest tutaj jednak ten fakt, że ekogroszek od tego producenta powstaje z węgla wydobywanego w polskich kopalniach. Węgiel ten jest naprawdę ceniony ze względu na swoje niezwykłe właściwości. To co jest również bardzo istotną kwestią związaną z wyborem ekogroszku to zwracanie uwagi na parametry dotyczące spiekalności. Nie należy skupiać się jedynie na kwestiach dotyczących kaloryczności. Bardzo ważne jest również to jak duży stopnień spiekalności przejawia dany materiał opałowy. Jeśli zakupimy ekogroszek od polskiego producenta to prawdopodobnie spiekalność będzie na bardzo niskim poziomie. Nie można jednak tego samego powiedzieć o materiałach opałowych jakie docierają do naszego kraju od wschodnich sąsiadów. Takich materiałów się trzeba zdecydowanie wystrzegać. 

Ogólnie rzecz ujmując ekogroszek jest obecnie zaliczany do jednego z najlepszych materiałów opałowych jakie można znaleźć w sprzedaży. To o czym koniecznie należy też wspomnieć to cena takich materiałów opałowych. Warto zauważyć, że cena za tonę ekogroszku może być nawet o połowę niższa od ceny za jedną tonę węgla. W związku z tym warto takie rozwiązania stosować ponieważ mogą generować naprawdę spore oszczędności, które można spożytkować inaczej. 

Kategorie: Usługi i przemysł