Styl retro jest ostatnio bardzo popularny – opanował nie tylko wybiegi, lecz także mieszkania. Powstaje coraz więcej aranżacji, opierających się na tym stylu. Gdy decydujemy się na samodzielne zaprojektowanie naszego wnętrza, najłatwiej jest udać się do sklepu budowlanego, w którym znajdziemy coraz więcej propozycji w stylu retro. Należą do nich między innymi baterie zlewozmywakowe, które występują w wielu różnych wzorach oraz kolorach. 

Styl przeszłych epok w kuchni

bateria zlewozmywakowa w stylu retroKuchnia pełni bardzo ważną rolę w naszym domu. To w niej spędzamy większość dnia, przygotowując posiłki czy jedząc je wraz z rodziną. Dokładamy więc wszelkich starań, by projekt naszej łazienki, a później także wykonanie, spełniały nasze oczekiwania. Wielbiciele stylu retro, coraz częściej odnajdują go na półkach sklepowych, co ułatwia im urządzanie mieszkania. Każdy, kto decyduje się na kuchnie w stylu retro, ma możliwość zakupienia specjalnie zaprojektowanej armatury, która imituje tę sprzed kilku epok. Bateria zlewozmywakowa w stylu retro odznacza się niebywałą trwałością i wytrzymałością. Baterie w stylu retro łatwo czyścić, nie rdzewieją i nie trzeba ich szorować tak, jak zwykłych baterii chromowanych. Chcąc szczególnie zadbać o naszą baterię, możemy dokupić specjalne środki czyszczące i impregnujące mosiądz. Mogą mieć one wyciągane wylewki, które usprawniają pracę w kuchni – szybciej zmywamy naczynia, łatwiej zapełniamy je wodą. Baterie w stylu retro mogą być chromowane (błyszczące lub matowe), a także w kolorze starego złota lub brązu. Nie tylko baterie mogą być w stylu retro, jeśli chcemy zadbać o naszą kuchnię w całości, możemy zakupić również zawory, korki oraz syfony w tej samej stylistyce. Podobnie wygląda sprawa ze zlewozmywakiem, on również może być w całości wykonany w takim stylu. Większość baterii zlewozmywakowych posiada długoletnią gwarancję producenta. Około 5-letnia gwarancja to zapewnienie o ich trwałości i wytrzymałości. Armatura w stylu retro produkowana jest nie tylko do kuchni, lecz także do łazienek – istnieją nawet deszczownice dedykowane tego typu aranżacjom.

Kuchnia nie musi być już nudna, nieciekawa i zniechęcająca. Za pomocą ciekawych elementów w stylu retro możemy urządzić kuchnię, spełniając wszystkie nasze dotychczasowe marzenia. Retro króluje w wielu domach, ostatnio również na półkach sklepowych, na których znajduje się mnóstwo dedykowanej temu stylowi armatury i dodatków. Pozwala to na szybkie i samodzielne zaaranżowanie kuchni, która będzie zachwycała każdego dnia. 

Kategorie: Dom / Wnętrza