Doskonale wiemy już teraz, że niektóre rośliny, żeby mogły lepiej się rozwijać i na przykład szybciej przynosić plony muszą mieć zapewnione jakieś specyficzne warunki. Temperatura to jeden z podstawowych czynników, które mają realny wpływ na wzrost roślin. Prawdą jest, że każdy gatunek może mieć swoje indywidualne potrzeby pod tym względem, ale duże znaczenie ma również to aby przez cały czas temperatura utrzymywała się na podobnym poziomie. Musi tak być nawet w czasie nocy. Dzięki folii tunelowej uzyskamy taki efekt bez większego kłopotu.

Co uzyskamy dzięki foliom tunelowym?

folie tunelowePrzede wszystkim takie folie umożliwiają nam tworzenie budynków dla roślin o naprawdę zdumiewających kształtach, bo są one elastyczne i w związku z tym bez problemu poradzimy sobie z nałożeniem folii o dużej powierzchni na każdy stelaż. Folia tunelowa, żeby mogła w ogóle spełnić swoje zadanie, musi być najpierw dobrze naciągnięta na coś takiego, bo brak ewentualnych zmarszczek będzie pozytywnie wpływał na podstawowe właściwości, które przedstawiono tutaj poniżej. Folie tunelowe, żeby mogły się w ogóle sprawdzić w tym przeznaczeniu, muszą mieć odpowiednią grubość, bo Jest ona konieczna, aby przez co z długiej nocy utrzymywała się tam optymalna temperatura bez żadnego dodatkowego ogrzewania. Nie wzbudza najmniejszych wątpliwości to, że dzięki odpowiedniej folii obniżymy koszty produkcji różnych produktów roślinnych bez żadnych dodatkowych nakładów czy inwestycji w sprzęt. Folie tunelowe mogą mieć różne kolory, bo powinniśmy ten szczegół dopasowywać przede wszystkim do tego, czy na powierzchni w folii ma zatrzymać się część promieniowania słonecznego. Zwłaszcza słońce w pełni lata mogłoby doprowadzać do pojawiania się plam na roślinach, a odpowiednia folia pozwala tego unikać. Producent czegoś takiego jest niezwykle praktycznym człowiekiem. Właśnie dlatego oferuje swoim klientom folię w wersji zwiniętej, bo wie, że przy jej niewielkiej grubości będzie ona w takiej postaci zajmowała naprawdę niewiele miejsca.

Na czymś takim nie pojawiają się żadne poważne pęknięcia przez wiele sezonów użytkowania. Właśnie w oparciu o to, jak długo folia może przetrwać, opracowany został przez producentów podstawowy podział tych produktów. Najlepsze wytrzymują ponad 5 sezonów. Te informacje są oczywiście podawane w pewnym przybliżeniu, bo szczegóły zależą od warunków atmosferycznych panujących w konkretnym miejscu. Tak czy inaczej, zbudowane z folii tunele mogą mieć naprawdę imponujące rozmiary, bo to zwiększa opłacalność.

Kategorie: Ogród / Działka