Miałem ostatnio bardzo duże trudności są podczas wykonywania nocnych zdjęć. Musiałem potrenować w różnych warunkach świetlnych, dlatego też uznałem, że najlepiej będzie fotografować podświetlane reklamy, które widnieją na ulicach w Trójmieście. Warto było więc wybrać się w nocy do Gdyni i tam fotografować ulice, na których widnieją reklamy świetlne, których jest naprawdę bardzo dużo.

Reklamy świetlne świetnie wychodzą na zdjęciach

reklamy świetlne w GdyniTo właśnie na tych reklamach świetlnych skupiłem swoją uwagę. Stało się tak z wielu względów. Przede wszystkim dlatego, że reklamy świetlne mają różne natężenie światła, a ponadto charakteryzują się różnymi kolorami. Ponadto w czerni są jedynymi widocznymi punktami, które zwracają uwagę. Takie kontrasty są odpowiednimi warunkami do ćwiczeń fotografa. W Gdyni znajdują się ulice, na których mnóstwo jest takich reklam świetlnych. Czasami jest ich tak  dużo, że na jednym kadrze zmieścić się może około piętnastu. Wszystko zależy od perspektywy. Nocna fotografia reklam świetlnych była bardzo dobrym ćwiczeniem. Na samym początku rozstawiłem swój statyw i zamontowałem na nim aparat. W dalszej kolejności, zobaczyłem, gdzie znajdują się reklamy świetlne w Gdyni, które stanowią najlepszy sposób na to, aby zauważyć dany punkt. Przyciągają uwagę każdego człowieka. Fotografowanie ich zależy od tego, w jakim natężeniu dana reklama świeci. Jeśli reklama świetlna jest bardzo jasna, wówczas zmniejszam czas naświetlania i zwiększam przysłonę, jednak jeśli reklama świetlna ma mniejsze natężenie światła, to wtedy robię to na odwrót. Zrozumiałe jest to, że trzeba szukać przede wszystkim ostrości, co nie jest łatwe w ciemności, jednakże reklamy świetlne stają się doskonałym obiektem, na którym można skupić tę ostrość. Reklamy świecą jednolitym światłem, a więc mogą wyjść idealnie bez jakichkolwiek nieostrości. Wystarczyło tylko włączyć samowyzwalacz, ażeby nie poruszyć aparatu podczas naciskania spustu wykonywania zdjęć. Oglądając te reklamy świetlne zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciach nie dziwię się, że ludzie w nie inwestują. jest tak dlatego, że są dość tanie a przy tym mogą przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

W ten oto sposób wykonywałem zdjęcia neonów świetlnych w Gdyni. Po wielu próbach udało mi się uzyskać oczekiwany efekt. reklamy świetlne miały ładne, żywe kolory, które zdobiły ulice Gdyni. Dzięki tej lekcji nauczyłem się fotografować miasta w ciemności. Gdynia nocą jest przepiękna, a reklamy świetlne tylko podkreślają jej urok. Jestem zadowolony więc z moich zdjęć.

Kategorie: Usługi i przemysł