Firmy budowlane, które podejmują się realizacji prac na wysokości powinny w szczególny sposób zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. W związku z tym w przedsiębiorstwach zajmujących się docieplaniem budynków lub renowacją elewacji konieczne jest to, aby zaopatrzyć pracowników w solidne środki ochrony zbiorowej. Jednym z nich jest trwałe i bezpieczne rusztowanie elewacyjne pochodzące od sprawdzonego i cenionego producenta. Gdzie najlepiej udać się w celu zakupu optymalnego rozwiązania?

Fasadowe rusztowania w atrakcyjnych cenach

rusztowanie elewacyjne w dobrej ceniePierwsze, nad czym należy zastanowić się jeszcze przed zakupem rusztowania jest to, czy wolimy kupić nowe czy już używane elementy. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję konieczne jest to, aby zadbać o to, aby sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest produkt, który kupujemy. Zdarza się, że wśród używanych systemów znajdziemy coś, co będzie warte uwagi, jednak należy zachować szczególną ostrożność decydując się na zakup jakichkolwiek elementów. Znacznie lepiej wydać więcej pieniędzy, ale kupić nowe elementy tymczasowych konstrukcji przyściennych umożliwiających realizację prac na wysokości. Hurtownie nierzadko oferują rusztowanie elewacyjne w dobrej cenie. Konieczne jest jednak to, jak dużego rusztowania potrzebujemy. Jeśli firma przyjmuje zlecenia jedynie dotyczące niewielkich obiektów, takich jak domki jednorodzinne, będzie szukała innego systemu rusztowań niż ta, która zajmuje się realizacją dużych zleceń. W związku z tym system powinien być dobrany indywidualnie do specyfiki danych przedsiębiorstw. Kolejną cechą, która jest bardzo istotna dla wykonawcy jest nośność podestów roboczych. Tutaj są pewne standardowe wielkości proponowane przez producentów, jednak nie sprawdzą się one w każdej firmie. Dlatego warto na ten temat porozmawiać z przedstawicielem hurtowni i poprosić o radę. Takiej osobie można także zadać wszelkie pytania i rozwiązać pojawiające się wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa systemów lub warunków współpracy.  

Rusztowania fasadowe lub przenośne warto kupować w sklepach i hurtowaniach, ponieważ na nowy towar zawsze oferowane są gwarancje. W razie jakichkolwiek awarii i uszkodzeń powstałych bez ingerencji osób trzecich można w takiej sytuacji liczyć na zwrot pieniędzy lub ewentualnie wymianę zepsutych akcesoriów. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ przez rok albo dwa użytkowania nie musimy martwić się, jeśli konstrukcja zacznie się odkształcać. Właśnie dlatego zakup rusztowań w sklepie jest bardzo opłacalny.