„Kochaj to co robisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia.” – wypowiedziane przez Kartezjusza zdanie setki lat temu coraz bardziej zyskuje na popularności w dzisiejszych czasach. Przedsiębiorcy coraz bardziej dbają o wydajność swoich pracowników, wdrażając coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania w swoich firmach. Również w firmach produkcyjnych rozwiązania te mają swoje zastosowanie w strefach socjalnych dla pracowników. Ale czy to już nie za wiele, aby towary produkowane w firmie znajdowały się także w strefach odpoczynku?

Dobry materac nie jest zły

dobre materaceLokując materace, czyli flagowy produkt w danej firmie również w strefach odpoczynku przeznaczonych dla pracowników, pracodawcy mają wiele celów. Jednym z nich jest testowanie tychże materaców. Dzięki opinii płynącej od pracowników, przedsiębiorcy mogą wyciągnąć wiele wniosków. Dzięki tym wnioskom są w stanie ulepszać swoje produkty tak, aby były one jeszcze lepsze. W umieszczaniu produktów w strefach wypoczynku nie chodzi jednak tylko o ich testowanie. Pracownicy mają tam czuć się dobrze i wypoczywać, nie zapominając jednak, że wciąż są w pracy. Obecność materacy ma im o tym przypominać. Firmy produkcyjne są specyficzne pod względem traktowania pracownika. W dużej mierze stanowiska zajmowane przez pracowników, są to stanowiska polegające na pracy fizycznej. Zatem obecność materaców w strefie, gdzie pracownicy jedzą posiłki i odpoczywają jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ważne jest też, aby dobre materace były również pod względem jakościowym. Gdyby pracodawca umieścił najgorsze produkty pod względem jakości w takich miejscach, mogłoby to być odebrane przez zatrudnionych jako zniewaga i poniżenie. Dobra opinia pracowników na temat pracodawcy to również klucz do sukcesu firmy. Nic tak nie motywuje pracownika do dobrej pracy, jak podejście do pracodawcy. W okresach wakacyjnych materace są wszechobecne. Odwiedzając kawiarnie na świeżym powietrzy czy też inne tego typu miejsca, ludzie, którzy pracują przy wytwarzaniu tychże materacy w pewnym sensie mogą czuć się wyjątkowo, korzystając z owoców własnej pracy, nie tylko w czasie pracy, ale też w czasie wolnym. 

Czy istnieje w takim razie sposób na motywowanie pracownika za pomocą materacy? Jak najbardziej tak! Dzięki powyższym zastosowaniom kojarzyć się będą one zawsze miło i dobrze. Czas spędzony na przerwie w pracy oraz czas wolny staje się przyjemniejszy, a obecność materacy budzi tylko te dobre skojarzenia. Wydaje się to być banalnym sposobem, ale prawdą jest, że najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. 

Kategorie: Budownictwo i Dom