Zawsze, kiedy decydujemy się na montaż automatu do bramy, to powinniśmy skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy indywidualnie podejdą do wyboru odpowiedniego automatu dla naszej bramy. Wielu dystrybutorów oraz producentów oferuje również profesjonalne i darmowe doradztwo podczas zakupu odpowiedniego napędu do bramy garażowej, przesuwnej lub skrzydłowej. Najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiednią moc siłownika napędu, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na bezproblemowe funkcjonowanie bramy.

Jak wybrać odpowiednie napędy do bramy?

montaż bram garażowych w WarszawieKiedy wybierzemy odpowiednią moc siłownika do napędu bramy, to mamy pewność, że będzie nam taki napęd służył przez wiele lat. Powinien on być wybrany i dostosowany do masy bramy, a także jej szerokości skrzydeł. Do lekkich bramy, które nie mają stalowego wypełnienia możemy wybrać lekkie siłowniki. Zawsze warto decydować się tylko i wyłącznie na fachowy montaż bram garażowych w Warszawie. Mamy wtedy pewność, że napęd, który zostanie zamontowany będzie nam służył przez wiele lat. Niezależnie od tego, jaki mamy rodzaje bramy oraz jaki jest rodzaj wypełnienia, to zawsze konstrukcja bramy powinna być sztywna i stabilna. W innym przypadku może dojść do tego, że pojawią się różnego rodzaju deformacje, które spowodują uszkodzenia i uniemożliwiają korzystanie z automatu do bramy. Z czego składają się napędy do bram? Zazwyczaj typowe napęd do bramy składają się z siłowników oraz centrali sterującej, a także fotokomórek i przewodów zasilających napęd bramy. Dlatego musimy mieć pewność, że będziemy mieli odpowiednie miejsce, aby wszystkie te urządzenia zainstalować w bramie. Żeby wybrać urządzenie, które będzie przez wiele lat działać bezawaryjnie to powinniśmy wybrać producenta, który oferuje produkty wysokiej jakości. W przypadku wyboru odpowiedniego napędu do bramy powinniśmy zwrócić uwagę na samą wagę bramy, a także stan techniczny oraz jej właściwości. Żeby można zainstalować jakikolwiek napęd do bramy, to na początek potrzebujemy zainstalować odpowiedni siłownik. Jest to niezbędne konstrukcja, która najczęściej składa się z elektrycznego modułu sterującego, a także motoreduktora.

Jeżeli chodzi o fachowy montaż to warto poprosić doświadczone osoby które już montował i takie systemy aby mieć pewność, że wszystko zostanie prawidłowo zamontowane. Oczywiście możemy zdecydować się na samodzielny montaż, ale zdecydowanie jest lepiej wybrać osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia oraz przeszły niezbędne szkolenia. Fachowcy będą dysponować niezbędną wiedzę do wyboru i instalacji napędów do bram.