Kilka tygodni temu kupiłam sobie malutkiego kotka. Od początku postanowiłam o niego bardzo dobrze dbać. Zabrałam go do weterynarza, gdzie zaszczepiłam go na wszelkie choroby. Mój kot miał być zwierzęciem domowym i nie zamierzałam go wyprowadzać na dwór, ale weterynarz i tak zalecił mi profilaktyczne szczepienie przeciw kleszczom oraz kąpanie kota w szamponie odstraszającym te insekty. Szczerze mówiąc, byłam bardzo ciekawa po co kotu niewychodzącemu z mieszkania, a tak duża ochrona przeciw kleszczom i innym insektom.

Profilaktycznie zabezpieczyłam kota przeciw kleszczom

profilaktyczna ochrona przeciw kleszczom dla kotaZapytałam o to weterynarza, na co on udzielił mi długiej i wyczerpującej odpowiedzi. Dowiedziałam się od niego, że profilaktyczna ochrona przeciw kleszczom dla kota jest zalecana w przypadku wszystkich kotów, nie tylko tych wychodzących i biegających podczas dnia po podwórku. Czasami kleszcza może przynieść któryś z domowników na podeszwie buta, albo kot może złapać go na balkonie, dlatego profilaktyczna ochrona przeciw kleszczom dla kota jest bardzo ważna. Pozwala ona zabezpieczyć kota przed następstwem niebezpiecznych chorób przenoszonych przez kleszcze. Kota można oczywiście zaszczepić przeciwko boreliozie i innym chorobom przenoszonym przez kleszcze. Jest to najbardziej odpowiednia forma profilaktycznego zabezpieczenia kota, ponieważ chroni ona już w przypadku ukąszenia kota przez kleszcza. Warto jednak rozważyć inne sposoby zabezpieczenia kota przeciw kleszczami. Dwie najbardziej popularne formy profilaktycznego zabezpieczenia kota przeciw kleszczom to obroża odstraszająca te insekty oraz mycie kota w specjalistycznym szamponie.Warto stosować takie środki profilaktyczne, ponieważ są one tanie i pozwalają uniknąć wielu nieprzewidzianych wydatków związanych z chorobą kotka. Od razu, zdecydowałam się więc zakupić od weterynarza specjalne środki profilaktyczne przeciw kleszczom dla kota. Już wkrótce okazało się, że stosowanie takich środków profilaktycznych jest bardzo proste, tanie i skutecznie chroni domowego pupilka.

Obroża profilaktyczna przeciw kleszczom jest bardzo wygodna dla zwierzęcia, wręcz niewyczuwalna, a ponieważ nasączona jest specjalnym, bezwonnym dla człowieka preparatem to świetnie odstrasza kleszcze od zwierzęcia. Z kolei profilaktyczny szampon ma bardzo delikatny, przyjemny zapach i świetnie się pieni. Jest wydajny, wystarcza na długo, a co najważniejsze chroni przeciw kleszczom całą powierzchnię ciała kota. Dzięki takiej profilaktycznej ochronie nie miałam żadnych problemów z moim kotem i tymi insektami. 

Kategorie: koty i inne