O szkodliwym działaniu występujących w mieszkaniach pleśni czy grzybów słyszał każdy. Natomiast o znacznie silniejszym oddziaływaniu subitu na stan naszego zdrowia wie znacznie mniej osób. To duży błąd, bowiem tej chorobotwórczej substancji należy się jak najszybciej pozbywać z miejsc, w których na co dzień przebywamy, gdyż może ona powodować nie tylko zaburzenia pracy wątroby czy układu oddechowego, ale także w dłuższej perspektywie stać się przyczyna mutacji komórek, prowadzących do powstania nowotworu.

Ile kosztuje usługa frezowania subitu?

frezowanie subitu w mieszkaniuPrzez kilkadziesiąt lat ubiegłego stulecia, kiedy podłoga w formie parkietu była niezwykle popularna, do klejenia poszczególnych drewnianych klepek używano subitu, nie do końca zdając sobie sprawę z jego szkodliwego działania na ludzkie zdrowie. Choć późniejsze zakazy, dotyczące braku możliwości użytkowania mieszkania przez cztery tygodnie od położenia podłogi mogły dawać do myślenia, to jednak brak innej alternatywy sprawiał, że był to jedyny sposób na zamocowanie parkietu. Aktualnie ten typ podłogi został wyparty przez drewniane panele, jednak większość właścicieli mieszkań nie decydowała się na zrywanie parkietu, licząc na dodatkowe zabezpieczenia i izolację podłogi. Takie działanie sprawia, że do dziś istnieje duże prawdopodobieństwo, że niezwykle szkodliwy dla zdrowia lepik nadal znajduje się w naszym domu i oddziałuje na nasze zdrowie. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, należy się go jak najszybciej pozbyć, wykonując profesjonalne frezowanie subitu w mieszkaniu. Ta węglopochodna substancja ma na tyle mocne działanie, że niemal wgryza się w wylewkę i niezwykle trudno jest się jej pozbyć, dlatego konieczne jest zeszlifowanie wierzchniej warstwy posadzki, a często także dla większej pewności wylewa się cienką warstwę nowej zaprawy. Dodatkowo narażanie się na bliski kontakt z tą substancją stanowi poważne narażenie dla zdrowia, a unoszący się w powietrzu pył wymaga zastosowania specjalistycznych masek i kombinezonów. To sprawia, że wykonanie zadania lepiej powierzyć fachowcom, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami i środkami ochrony, niż narażać swoje zdrowie dla kilku złotych oszczędności.

Charakterystyczna drewniana podłoga ułożona z poszczególnych, sklejonych ze sobą klepek to niemal symbol ubiegłego stulecia. Taki rodzaj powierzchni znajdował się niemal w każdym mieszkaniu. Okazuje się, że stosowany ówcześnie lepik do montażu tej podłogi ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, dlatego niezwłocznie należy się go pozbywać i to w nie byle jaki sposób, bowiem powstające podczas frezowania posadzki toksyczne pyły wymagają specjalistycznej ochrony.

Kategorie: Budownictwo i Dom