Do prac wykonywanych regularnie na terenie mojego ogrodu zaliczam zawsze bez żadnych wątpliwości koszenie trawnika, ponieważ tylko i wyłącznie pod warunkiem właściwego podejścia do tego ważnego zadania trawnik może na długo zachować nienaganny wygląd i wcale nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o długość trawy, która się tam znajduje. Wiem zdecydowanie więcej o trawie i dlatego potrafię docenić ogromne znaczenie takich zabiegów. W związku z tym jestem w stanie przed koszeniem trawnika dobrze ustawić pewne szczegóły w wykorzystywanych wtedy urządzeniach.

Dlaczego skoszony trawnik świetnie wygląda?

koszenie trawnikówTym, co moim zdaniem znacząco wpływa na wygląd dosłownie każdego trawnika, jest system korzeniowy znajdujący się pod warstwą gleby, ponieważ to właśnie on umożliwia trawie swobodne pobieranie z tej gleby wody oraz potrzebnych do rozwoju składników. Jak właściwie troszczyć się o stan takiego systemu korzeniowego? Ze względu na to, jak rośnie trawa, bodźcem stymulującym rozwój tego, co znajduje się pod ziemią, może być właśnie proces koszenia. Nie wolno tutaj jednak przesadzać z częstotliwością i wysokością koszenia, ponieważ nisko skoszona trawa może być narażona na działanie słońca i jeszcze inne czynniki. Wysokość, na jakiej koszę trawę, zawsze staram się dopasować między innymi do warunków atmosferycznych. Koszenie trawników to dla mnie sposób na odprężenie się po codziennej pracy wykonywanej głównie przed ekranem komputera. W większości przypadków korzystam z urządzenia wyposażonego w pojemny kosz, ponieważ wtedy po procesie koszenia nie muszę swojego czasu poświęcać na dodatkowe działania związane z grabieniem zmielonej kawy. Skoszony trawnik znajdujący się na mojej posesji zawsze doskonale wygląda. Tym bardziej że wszelkie działania związane z koszeniem staram się poprzedzić usuwaniem kamieni, różnych śmieci i niszczeniem Krecik kopców, które należą jednak do rzadkości. Na większej części mojego trawnika znajduje się w glebie specjalna siatka zabezpieczająca przed negatywną ingerencją ze strony kretów.

U siebie koszenie trawnika zwykle staram się realizować wtedy, gdy trawa jest sucha, ponieważ nie okleja się ona wtedy wokół ostrza kosiarki. Ma to znaczący i pozytywny wpływ na czas, jaki jest mi potrzebny na wykonanie takiej ważnej pracy. Dzięki skruszonemu trawnikowi zawsze dysponuje znakomitą przestrzenią do organizacji większego spotkania ze znajomymi. Na skoszonym trawniku nikt na pewno nie zmoczy sobie nóg i to nawet o świcie, gdy rosa potrafi być naprawdę spora. Po skoszeniu łatwiej jestem w stanie wyeliminować stamtąd niechciane chwasty.

Kategorie: Ogród / Działka