W każdym zapleczu domowym, a przede wszystkim w każdej firmie, szczególnie przemysłowej powinny być różnego rodzaju narzędzia przydatne w wielu sytuacjach. Narzędzia te powinno się jednak w odpowiedni sposób przechowywać. I tutaj właśnie swoja rolę doskonale mogą spełniać dostępne w wielu sklepach szafki do przechowywania narzędzi. Bardzo wiele osób jest zadowolonych z tego typu produktów, gdyż są bardzo ekonomiczne, mają odpowiednio wyznaczoną przestrzeń, łatwo się je przechowuje i są trwałe.

Jak powinna wyglądać szafka narzędziowa?

szafki narzędzioweKażda szafka narzędziowa powinna charakteryzować się tym że z łatwością można ją przemieścić z jednego miejsca w drugie. W związku z tym odpowiednia szafka ma dwa stałe i dwa skrętne koła. Te ostatnie są jednocześnie kołami hamulcowymi, co stanowi duże bezpieczeństwo transportowania i użytkowania. Każda strona szafki jest wyposażona w co najmniej dwa uchwyty na narzędzia, z których jeden znajduje się w górnym schowku. Górny pojemnik jest wyposażony w zamykaną teleskopowo pokrywkę i gąbkę ochronną. Dobre szafki narzędziowe mają cztery szuflady i są one wyłożone rolką z ochronną wkładką z gąbki. Dobre w tym jest to, że można je centralnie zamknąć z górnego schowka. Dolna komora jest otwarta, co ułatwia dostęp do podstawowych narzędzi. Z boku szafki znajduje się trwały uchwyt wykonany z mocnego materiału, który można przesuwać. Całość zbudowana jest z metalu, który jest zabezpieczony powłoką ochronną. Całkowity wymiar standardowej szafki narzędziowej wynosi siedemset pięćdziesiąt na pięćset na dziewięćset milimetrów. W szafce znajdują się dwie szuflady o wymiarach trzysta dziesięć na czterysta dwadzieścia na dziewięćdziesiąt milimetrów. Ponadto znajdzie się tu inna szuflada o rozmiarach sześćset trzydzieści na czterysta trzydzieści na sto centymetrów. Górny schowek wynosi sześćset trzydzieści na czterysta pięćdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów, z kolei dolny jest nieco bardziej pojemny, bo ma wymiary siedemset pięćdziesiąt na czterysta siedemdziesiąt na trzysta trzydzieści centymetrów.

Taka szafka narzędziowa stanowi profesjonalne miejsce do przechowywania narzędzi. Będzie ona idealna dla mechaników samochodowych, dlatego nie powinno jej zabraknąć w żadnym warsztacie. To rozwiązanie dla  mobilnych pojazdów serwisowych, a nawet do użytku domowego. Produkt ten pozwala na łatwe i przejrzyste uporządkowanie narzędzi. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, solidnie hartowanej stali ze specjalną powłoką malarską odporną na zarysowania i zanieczyszczenia chemiczne.

Kategorie: Usługi i przemysł