W dzisiejszych czasach kamerzysta na ślub oraz wesele to już standardowy obowiązek. Pary młode pragną, aby ktoś zarejestrował ich imprezę ślubną oraz weselną, aby mieć w przyszłości świetną pamiątkę. Żeby znaleźć dobrego kamerzystę, który będzie miał wolny termin, powinniśmy zainteresować się jego poszukiwaniami już z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem. Natomiast jeżeli planujemy znaleźć najlepszego fotografa i kamerzystę dostępnego na rynku to poszukiwania powinniśmy zacząć już przynajmniej rok wcześniej.

Jak wybrać filmowców na ślub?

Kamerzysta na wesele łódźWybór odpowiedniego kamerzysta na wesele jest bardzo ważny dla wszystkich osób, którzy cenią sobie niezapomniane wrażenia. Na polskim rynku można znaleźć wiele firm zajmujących się wideofilmowaniem. Najpopularniejsze są filmy trwające do maksymalnie 2 godzin, ale jeżeli organizujemy wesele dwudniowe, to być może będziemy zainteresowani stworzeniem filmu weselnego trwającego nawet 3 godziny. Oferta kamerzystów na rynku jest bardzo bogata i w dzisiejszych czasach najlepsi operatorzy filmowi dysponują nowoczesnymi kamerami w jakości HD. Popularnym rozwiązaniem jest z polecenia profesjonalny kamerzysta na wesele Łódź to miasta, na którego terenie znajdziemy wiele firm oferujących wideofilmowanie. Warto zapytać się kamerzysty czy będzie otwarty na dodatkowe możliwości filmowania, ponieważ czasami oczekujemy zupełnie czegoś innego niż to, co może nam zaoferować firma nagrywająca wesela. Możemy wraz z kamerzystą ustalić, jaki ma być format teledysku ślubnego, a także jaka ma być okładka oraz zdecydować się na odpowiedni podkład muzyczny. Ilu kamerzystów powinno filmować wesele? Oczywiście najbardziej alternatywnym rozwiązaniem jest wybór pakietów, w którym będziemy filmowanie przez co najmniej dwóch kamerzystów. Mamy wtedy pewność, że zostaną uchwycone najważniejsze momenty podczas ceremonii ślubnej, a także podczas imprezy weselnej. Natomiast w sytuacji, kiedy organizujemy małe wesele do 100 osób, to zazwyczaj powinien nam wystarczyć jeden doświadczony operator kamery. Z kamerzystą powinniśmy również podpisać odpowiednią umowę, która będzie nas chroniła oraz gwarantowała wykonanie pracy.

Musimy dokładnie ustalić z kamerzystą wszystkie szczegóły, które zapiszemy w nowej umowie, a także kwestie związane z ceną. Zazwyczaj podczas podpisywania umowy będziemy również musieli wpłacić odpowiednią zaliczkę i najczęściej jest to maksymalnie 50% ceny całego zlecenia. Dobrze jest również uzgodnić z kamerzystą, co się stanie w sytuacji, kiedy dojdzie do losowych zdarzeń, gdy nie będzie on mógł przyjechać na wesele.