Biżuteria zazwyczaj kojarzy nam się raczej głównie z kobietami, które uwielbiają wszelkie bransoletki, pierścionki, łańcuszki czy też kolczyki. Z biżuterią jest prawdopodobnie dokładnie tak jak z butami – nigdy dość! Właśnie dlatego na wszelkie okazje typu urodziny, rocznice czy święta ale również bez okazji, to właśnie biżuteria jest najczęściej kupowana dla kobiet. A jak to jest z mężczyznami? Czy oprócz zegarków również można podarować im na prezent jakiś element biżuterii?

Co kupić z męskiej biżuterii na prezent?

męska biżuteria na prezentTradycyjnie najbardziej popularnym elementem w męskich dodatkach są oczywiście zegarki. Warto jednak podkreślić, że nawet gdy ktoś już ma swój ulubiony zegarek, to przecież można kupić drugi ale w innym stylu. Powiedzmy, że nasz chłopak czy mąż posiada sportowy zegarek, wtedy warto pomyśleć o zakupie czegoś bardziej eleganckiego i klasycznego pasującego do koszuli i garnituru. Jednak męska biżuteria na prezent wcale nie ogranicza się do zegarków – wybór może nas naprawdę zaskoczyć. Dla mężczyzn jubilerzy przygotowali przeróżne łańcuszki – najbardziej popularne i klasyczne to srebrne lub złote łańcuszki, które różnią się wielkością i grubością oczek – tutaj warto dopasować ich rozmiar do gabarytów samego mężczyzny. W końcu szczupłym nastolatku niezbyt dobrze wyglądałby gruby i ciężki łańcuch w gangsterskim stylu. Dokładnie tak samo jest z zegarkami – jeśli ktoś ma szczupłą i do tego krótką rękę to nie kupujmy zegarków z wielkimi tarczami i odwrotnie dla dużych panów nie należy wybierać małych zegarków z wąskim paskiem. Co jeszcze z biżuterii męskiej? Bransoletki, których także jest naprawdę sporo – od tych klasycznych po indywidualnie dopasowane do danej osoby (można kupić bransoletkę z grawerem czy też zawieszką związaną z pasją lub pracą mężczyzny). Na koniec zostają nam wszelkiego rodzaju pierścionki i sygnety, bowiem wcale nie trzeba ograniczać się do noszenia samej obrączki! W męskich pierścionkach także znajdziemy wiele ciekawych pozycji, godnych zainteresowania i zakupu na prezent. Nie można również zapomnieć o kolczykach, w końcu są także mężczyźni, którzy je chętnie na codzień noszą. 

Biżuteria męska dokładnie tak samo jak w przypadku kobiet, powinna być przede wszystkim dopasowana do konkretnej osoby. Należy wziąć pod uwagę jej upodobania, styl ubierania oraz wspomniana już wcześniej sylwetka. Jeśli nie do końca wiemy co kupić, to zawsze warto trzymać się tych klasycznych wersji w stonowanych kolorach i wzorach. Klasyka zawsze jest w modzie i zawsze będzie idealnym pomysłem na męski prezent.

Kategorie: Wygląd i moda