Każdy pies, mieszkając razem z nami w domu, powinien mieć wyznaczone specjalne miejsce, w którym może spokojnie odpoczywać, relaksować się i przede wszystkim czuć się bezpiecznie. Oprócz wygodnego legowiska czy materaca, misek na pokarm i ciekawych zabawek, coraz więcej osób odkryło korzystne zastosowanie klatek dla zwierząt.

Bezpieczna klatka dla psiaka

klatka dla psaNa początku należy zaznaczyć, że stosowanie klatki w mieszkaniu czy domu absolutnie nie ma za zadanie uwięzienia psa. Wręcz przeciwnie klatka ta ma być miejscem wyciszenia oraz relaksu, które daje psu poczucie bezpieczeństwa i schronienia w dowolnej chwili. Pies, przebywając w niej, nie musi być zamknięty, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Więc, gdy już znamy główne zastosowanie klatki, to należałoby się zastanowić, jaki jej rodzaj wybrać. Producenci oferują różne model i na przykład klatka dla psa metalowa jest stabilna, wytrzymała, dlatego jej konstrukcja sprawdza się zarówno w domu, jak i w samochodzie podczas podróży. Jednak, aby jej transport był szybki, należy wybrać model, który z łatwością się składa, jak również dołączony jest do niej uchwyt, który ułatwia jej przenoszenie po złożeniu. Bezproblemowy transport w klatce świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych piesków, jednak przy większych przenoszenie i składanie klatki może sprawiać trudność, ponieważ jest dosyć ciężka, dlatego warto mieć diw sztuki jedną w domu i jedną w samochodzie. Na rynku dostępne są również klatki wykonane z materiału, które są najlżejsze, jednak jeżeli nasz pies lubi gryźć lub jest jeszcze szczeniakiem, z pewnością szybko zniszczy materiał i znajdzie z niej wyjście. Aby nasz pies czuł się w klatce dobrze i komfortowo, co jest przecież najważniejsze, powinniśmy podczas zakupu zwrócić uwagę na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru, do wielkości psa. Jest to istotne, ponieważ klatka nie może być za mała, w której pies nie będzie mógł się swobodnie wyprostować. Co więcej, pies powinien bez żadnego problemu stanąć w klatce, dlatego przed jej zakupem konieczne jest dokładne zmierzenie naszego czworonoga. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego wymaga jak każdy z nas zainteresowania i towarzystwa, a z pewnością zapewnimy mu tym wiele radości i frajdy każdego dnia.

Aby pies chciał przebywać w klatce, oczywiście głównie odpoczywając lub podczas transportu, należy go stopniowo do niej przyzwyczajać, jednak nie zapominając o tym, że nie robimy absolutnie nic na siłę. Jeżeli w odpowiedni sposób w przyjaznych warunkach oswoimy psiaka z klatką, z czasem z pewnością będzie to jego ulubione miejsce.

Kategorie: koty i inne