Obróbka takiego surowca jak drewno może przysporzyć wiele problemów. Obróbka drewnianych elementów wymaga bowiem niezwykłej precyzji, którą trudno osiągnąć posługując się piłą ręczną. Z tego względu w warsztatach stolarskich coraz częściej korzysta się z pił dwuwałowych.

Jakie są rodzaje wielopiły?

wielopiła dwuwałowaObróbka drewna wymaga niezwykłej precyzji cięcia, tak aby podczas wykonywania elementów z drewna na jego krawędziach nie pozostawały nierówności. Z tego też względu w warsztatach stolarskich odchodzi się od używania pił ręcznych, na rzecz takich maszyn jak wielopiła dwuwałowa. Taka maszyna do cięcia i obróbki drewna ma wiele zalet w porównaniu do ręcznych metod cięcia drewna. Przede wszystkim, dzięki wyjątkowej konstrukcji takiej wielopiły, po cięciu z jej pomocą na powierzchni drewna nie powstaja żadne, nawet najmniejsze niedoskonałości. Dodatkowo, tego typu piła najlepiej nadaje się do wycinania różnego rodzaju detali na powierzchni drewna. Po trzecie, taka wielopiła cechuje się bardzo duża moc dzięki czemu można przy jej pomocy ciąć nawet najtwardsze odmiany drewna, takie jak drewno bukowe czy dębowe. Dodatkowo maszyna ta zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa pracownikowi, który ja obsługuje, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko groźnych wypadków podczas wykonywania prac stolarskich. Warto również wspomnieć o stosunkowo prostej, jak na tego typu urządzenie, obsłudze wielopiły. Dzięki temu kupując taka maszynę do naszego warsztatu stolarskiego, wdrożenie w jej obsługę wszystkich pracowników potrwa tylko chwilę czasu. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każda wielopiła tak samo dobrze sprawdzi się w każdym warsztacie stolarskim. To, jaka wielopiłę dwuwałową wybierzemy do naszego zakładu, musi zależeć od takich czynników jak rodzaj drewna, jaki najczęściej tniemy, maksymalnej wysokości drewnianych elementów, czy szerokość z jaka ma ciąć opisywana maszyna. Ten ostatni parametr jest szczególnie ważny w przypadku tych warsztatów stolarskich, które wykonują kompleksowe usługi, a nie zajmują się tylko i wyłącznie na przykład naprawą mebli czy wycinaniem detali. Wielopiły dwuwałowe to jednak zdecydowanie najbardziej zaawansowane maszyny do cięcia drewna, aktualnie dostępne na rynku.

Prowadzać warsztat stolarski bardzo ważne jest, by korzystać z możliwie najnowocześniejszych maszyn. Dzięki temu wykonywanie prac w naszym zakładzie będzie trwało znacznie krócej, co przełoży się na większe zadowolenie klientów. Przy wyborze maszyn do warsztatu stolarskiego, trzeba brać pod uwagę wiele ważnych parametrów.