Zadaniem odzieży roboczej jest przede wszystkim ochrona pracownika i jego prywatnych ubrań przed szkodliwymi czynnikami, które towarzyszą nam w miejscu pracy. Zaliczyć można do nich ryzyko trwałego zabrudzenia lub uszkodzenia mechanicznego, a także ekspozycję na wysoką lub niska temperaturę. Kontakt z różnymi środkami chemicznymi również może mieć negatywny wpływ na mienie pracownika. Aby odzież odpowiednio spełniała swoja rolę, powinna zostać wykonana z najwyższej jakości materiałów.

Wybieramy odpowiednią tkaninę roboczą

polecany producent tkanin roboczychOprócz podstawowych funkcji odzieży roboczej, takich jak osłonięcie ciała i prywatnego odzienia pracownika przed szkodliwymi czynnikami jest jeszcze kilka dodatkowych funkcji, które ubranie w miejscu pracy ma do spełnienia. W niektórych zawodach odpowiednio dobrana odzież może pomóc w zachowaniu zdrowia, a niekiedy nawet życia osoby wykonującej pracę. Jako, że odzież robocza jest jednym ze środków ochrony osobistej, została podzielona na trzy kategorie. Pierwsza z nich ma zadanie chronić pracownika przed niewielkim zagrożeniem. Zaliczamy do niej fartuchy medyczne czy kurtki chroniące przed zimnem. Kolejna grupa chroni nas przed zagrożeniami o średniej wadze, na przykład przed poparzeniem. Ten rodzaj podlega certyfikacji zgodnie z normami BHP. Do ostatniej kategorii zaliczyć należy odzież, której zadaniem jest ochrona pracownika przed ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu lub zagrożeniem życia. Tutaj certyfikat musi być odnawiany nie rzadziej niż co 5 lat. Oprócz wspomnianych certyfikatów, zwróćmy uwagę podczas wyboru na gramaturę materiału i jakość wykonania. Polecany producent tkanin roboczych da nam gwarancję przedłużonej trwałości poszczególnych elementów, które codziennie są eksploatowane w znacznym stopniu. W przypadku odzieży roboczej najlepiej sprawdzi się flanela, polar, płótno lub bawełna, najlepiej z domieszką tworzywa sztucznego, które zwiększy jej odporność na uszkodzenia. Oprócz wytrzymałości ważnym aspektem jest także wygoda użytkownika – wybrane modele nie powinny krępować ruchów, a przewiewność zapewni komfort w cieplejszych porach roku.

Odzież pracownicza musi spełniać znacznie więcej funkcji niż tradycyjny, codzienny ubiór każdego z nas. Czasem specjalne tkaniny ochronne decydują o naszym zdrowiu lub nawet życiu, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na wybór polecanego producenta, który zapewni nam najlepszą jakość wykonania oraz odpowiednie materiały, odporne na uszkodzenia i zapewniające maksymalną wygodę podczas wykonywania poszczególnych zadań przez pracownika.

Kategorie: Produkcja i dostawa