W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenia powietrza potrafią być tak wysokie, nasze włosy wymagają od nas szczególnej pielęgnacji. To samo dotyczy włosów przedłużanych, które są już jakby nie patrzeć włosami martwymi dlatego musimy poświęcić im znacznie więcej uwagi, jeśli chcemy aby na długo zachowały swoją wysoką jakość. Na szczęście mamy dziś łatwo dostępne kosmetyki, które znacząco ułatwiają cały proces pielęgnacji.

Jak dbać o włosy przedłużane?

polecane kosmetyki do włosów przedłużanychW przeciwieństwie do naszych naturalnych włosów, te przedłużane nie posiadają wewnętrznego odżywienia, więc jeśli o nie odpowiednio nie zadbamy szybko staną się suche i matowe oraz zaczną zwyczajnie szpecić zamiast dodawać nam urody. Dotyczy to każdego rodzaju włosów przedłużanych, nawet tych najlepszej jakości, czyli słowiańskich. Najważniejszą kwestią o którą powinnyśmy zadbać jeśli chodzi o włosy przedłużane jest oczywiście ich nawilżenie. Takie włosy nie posiadają cebulek i nie mogą czerpać odpowiednich składników odżywczych z naszego organizmu. Włosy przedłużane zatem mają zwiększoną tendencję do wysuszenia, a przez to mechacenia się oraz kołtunienia. Możemy jednak to nawilżenie oraz odżywienie zapewnić im za pomocą odpowiednich szamponów oraz odżywek. Polecane kosmetyki do włosów przedłużanych to przede wszystkim te gwarantujące wysokie nawilżenie. Dzięki takim kosmetykom nasze włosy staną się miękkie, gładkie i lśniące, a także będą się znacznie łatwiej rozczesywać. Zarówno szampon, jak i odżywki oraz maski do włosów powinny być przeznaczone właśnie dla włosów przedłużanych. Coraz częściej w drogeriach możemy znaleźć tego typu kosmetyki dedykowane stricte włosom przedłużanym, aczkolwiek w razi, gdybyśmy jednak nie mogły ich dostać pamiętajmy, aby wybierać te gwarantujące wysokie nawilżenie włosa oraz jego odżywienie. Należy jednak wystrzegać się szamponów przeciwłupieżowych oraz tych zawierających alkohol, czyli szamponów do włosów przetłuszczających się ponieważ takie produkty wysuszą nasze włosy oraz po prosu je zepsują.

Kosmetyki to jednak nie wszystko, jeśli chcemy odpowiednio zadbać o nasze włosy. Jeśli chcemy cieszyć się włosami przedłużanymi przez długi czas powinnyśmy zainwestować w specjalne szczotki do włosów przedłużanych. Są to najczęściej sztoki z włosia naturalnego i na szczęście nie są one szczególnie drogie. Te tradycyjne, bądź grzebienie mogą osłabić łączenia i spowodować wypadanie włosów doczepionych. Pamiętajmy też o tym, że włosy przedłużane należy czesać kilka razy dziennie i bardzo delikatnie.

Kategorie: Wygląd i moda