W naszej agencji reklamowej bardzo często przeprowadzaliśmy różne szkolenia dla pracowników tak, aby mogli oni dowiedzieć się o różnych nowinkach oraz trendach panujących w branży. Okazuje się, że portal linkedin jest coraz bardziej popularny z tego względu, że można umieszczać na nim różne ciekawe informacje związane właśnie z biznesem oraz usługami, które firma proponuje.

LinkedIn – konto dla firm

linkedin konto firmoweStąd też domyślamy się, że nasi klienci z różnych branż będą zgłaszać się do nas po to, aby zaplanować dla nich jakąś skuteczną komunikację właśnie na tym polu. Prowadząc konto firmowe na portalu linkedin na pewno warto zastanowić się nad tym jakie treści będą się tam pojawiały. Według mnie czyli osoby, która przeszła parę takich szkolenie z dziedziny social media oraz pozyskiwania klientów przez portale internetowe warto jest wrzucać ciekawostki z danej branży oraz angażować się w dyskusję z innymi pracownikami firm. Pracownikami, którzy również mogą być odpowiedzialni za pozyskiwanie nowych klientów. Linkedin konto firmowe tak naprawdę wymaga trochę uwagi i dlatego nic dziwnego, że wielu klientów po prostu decyduje się na oddanie tej części pracy agencji reklamowej, która w sposób kreatywny i angażujący będzie go prowadzić. Konto firmowe na pewno jest niezwykle ważne i jak sami będziecie mogli się przekonać jeśli tylko zdecydujecie się na podjęcie współpracy przynosi ono niezwykle duże efekty. Na pewno można będzie dzięki niemu pozyskiwać nowe leady, czyli klientów, którzy w jakimś stopniu są już zainteresowani współpracą. Firmy, które korzystają z kanałów w mediach społecznościowych uważane są za nowoczesne i teraz to tak naprawdę standard w każdej branży. Można prowadzić ciekawe dyskusje oraz merytorycznie umieszczać wpisy tak, aby spodobały się one potencjalnym klientom oraz osobom, które dopiero zaczynają interesować się branżą. Konto firmowe posiada także znacznie więcej możliwości niż konto użytkownika tego portalu. Można tworzyć dzięki niemu bardzo angażujące reklamy, które mają jeden cel – przyciągnięcie nowego klienta do firmy. To jest priorytet dla każdego, kto zainteresowany jest takimi działaniami. Konto na LinkedIn jeśli jest prowadzone przez kogoś kto się zna to na pewno jest prowadzone dobrze.

Konto firmowe na tym portalu na pewno warto jeszcze reklamować. Jest to odrębna dziedzina, której również jako pracownicy agencji reklamowej się uczyliśmy, dlatego uważam, że bez problemu damy sobie ze wszystkim radę i będziemy mogli z powodzeniem prowadzić taki profil dla naszych klientów.

 

Kategorie: Reklama i sprzedaż