Będąc przedsiębiorcą na własnym rozrachunku trzeba patrzeć na każdą wydawaną złotówkę. Pracuję na samozatrudnieniu, czyli prowadzę taką swoją niby firmę. Wszystko polega na tym, że rozliczam się jako przedsiębiorca z urzędami, ale i tak płaci mi tylko jedna firma, dla której pracuje. Nie mniej samozatrudnienie to nic innego jak prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Do tego trzeba przecież prowadzić księgowość, rozliczać rachunki i ogarniać wszystkie urzędy. Dlatego od razu znalazłem tanie biuro rachunkowe.

Najpierw przejrzałem cenniki kilku biur

biuro rachunkowe lublin cennikKiedy otrzymałem propozycję współpracy w formie własnej działalności nie zastanawiałem się wiele. Taka forma rozliczania się z pracodawcą ma wiele plusów. Przede wszystkim taki, że pracuje sam na siebie, a przynajmniej tak moja praca jest skonstruowana. Dzięki temu, że wiem co mam robić, muszę jedynie robić tak, żeby jak najwięcej zarobić. Tak się zaczęła moja przygoda z własną firmą. Nie wiedziałem jednak, jak rozliczać wszystkie kwestie podatkowe, zusowskie czy finansowe. Od razu postanowiłem znaleźć jakieś biuro rachunkowe. Zanim wybrałem jedno konkretne biuro to najpierw przejrzałem każde biuro rachunkowe Lublin cennik z wszystkich tych, które były dostępne w internecie. Na szczęście znalazłem takie biuro, którego cennik wyróżniał się pozytywnie od konkurencji. Poza tym to biuro, które wybrałem, oferowało przede wszystkim proste usługi księgowe dla małych działalności gospodarczej. Nie było to dla mnie problemem, bo nie potrzebują korzystać z nie wiadomo jak ogromnego biura rachunkowego dla takiej małej firmy jak moja. Mogę jednak podpowiedzieć innym, którzy chcą pracować na własnej działalności gospodarczej. Nie ma sensu samodzielnie zajmować się kwestiami finansów i dokumentów. Jest to po prostu strata czasu. Wynajęcie taniego biura rachunkowego będzie kosztować około stu złotych miesięcznie. Jeśli mamy raptem kilka faktur kosztowych i jedną przychodową. Jak dla mnie jest to w stu procentach uczciwa cena w zamian za to, że mogę spokojnie skoncentrować się na swojej pracy.

Każda firma, bez względu na rozmiary i finansowe wyniki, może korzystać z usług biura rachunkowego. Większość zresztą korzysta. Ja pracuję na własnej działalności i też korzystam z pomocy biura rachunkowego. Zanim wybrałem jedno z wielu biur w moim mieście to przejrzałem wszystkie cenniki i policzyłem, ile zapłacę mniej więcej za obsługę swojej firmy. Na szczęście znalazłem takie biuro, w którym za niewielkie pieniądze moja księgowość jest solidnie prowadzona.

Kategorie: Prawo / Finanse