Śluz ślimaka jest dostępny w kosmetykach już od pewnego czasu, tak więc nie jest nowością. Najczęstsze zastosowania dotyczą dbałości o skórę i poprawę zarówno jej estetyki, jak i nawilżenia. Nowe jest jednak zastosowanie kosmetyków z dodatkiem śluzu ślimaka do pielęgnacji włosów. Śluz ślimaka może bowiem doskonale sprawdzić się zamiast olejów do włosów czy jedwabiu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat nieocenionego działania śluzu ślimaka na włosy.

Produkty do włosów ze śluzem ślimaka

kosmetyki do włosów ze śluzem ślimakaKosmetyki ze śluzem ślimaka do pielęgnacji skóry pozwalają uzyskiwać w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Niezwykle istotne jest to, że tak pozytywne właściwości mogą odnosić się zarówno do skóry, jak i kondycji naszych włosów. Warto wypróbować kosmetyki do włosów ze śluzem ślimaka. Działają one w sposób nawilżający, regenerujący i jednocześnie nadają włosom miękkość. Dodatkowym walorem jest również wydajność tego typu produktów, ponieważ już niewielka ilość śluzu ślimaka wystarcza do tego aby zapewnić włosom wszystko, co jest im niezbędne. Stosowanie takich kosmetyków zalecane jest do wysoko porowatych włosów, które są suche, zniszczone, podatne na łamanie, rozdwajanie się końców. Sprawdza się również w przypadku puszących włosów oraz problemów z rozczesywaniem. Do najważniejszych zalet śluzu ślimaka można zaliczyć właściwości nawilżające, przeciwzapalne oraz łagodzące. Kolagen i elastyna, a także witaminy A czy E znajdujące się w śluzie powodują elastyczność i zdrowszy wygląd włosów. Tak więc w sklepach znajdziemy zarówno szampony, jak i odżywki zawierające w swoim składzie właśnie śluz ślimaka. Aby wybrać dobre jakościowo produkty, konieczne może okazać się dokładniejsze zapoznanie z ich składem, a także wybranie takich, które będą jak najbardziej naturalne. Śluz ślimaka już sam w sobie posiada dobroczynne właściwości, dlatego nie ma potrzeby uzupełniania składu kosmetyków o różnorodne sztuczne i chemiczne dodatki.

Podsumowując, jeżeli nie mieliśmy dotychczas styczności z kosmetykami ze śluzem ślimaka, warto dokładniej się zapoznać z takimi ofertami. Znaczące jest to, iż śluz ma doskonałe właściwości, które sprawdzą się nie tylko w przypadku pielęgnacji skóry, ale także włosów. Doskonale nawilża, regeneruje i poprawia wygląd porowatych i zniszczonych włosów, z którymi wiele innych kosmetyków nie radzi sobie w tak pozytywny sposób. Dlatego warto choć wypróbować takie produkty, aby na własnej skórze czy włosach przekonać się o ich skuteczności oraz sprawdzić ich jakość.

Kategorie: Wygląd i moda