Bardzo dbam o to, co mam na sobie. Chodzi mi tutaj nie tylko o jakość i fason, chociaż oczywiście to także bardzo się liczy, lubię bowiem być dobrze ubrana. Jednak najważniejsze dla mnie jest to, w jaki sposób dana rzecz została wytworzona, czy podczas jej szycia szanowane były prawa pracujących przy niej osób i czy odstały one za pracę godziwe wynagrodzenie. Bardzo ważny jest również dla mnie materiał, z jakiego dana rzecz została wytworzona, czy jest zdrowy dla mojego ciała i czy podczas jego uzyskania nasza planeta nadmienienie ucierpiała.

Lniane koszule w różnych fasonach

lniane koszule damskieZ tego względu bardzo lubię ubrania z naturalnego lnu. Len się doskonale nosi, ponadto jest to tkanina, którą cechuje wiele wyjątkowych właściwości. jest on bardzo przewiewny i doskonale sprawdza się latem. Ponadto jest materiałem, który działa antyseptycznie i antybakteryjnie. A dodatkowo jeszcze nie niszczy się w praniu, a wręcz przeciwnie, im częściej jest prany, tym bardziej staje się miękki i przyjemny dla skóry. Dlatego najczęściej wybieram ubrania z naturalnego lnu. Ostatnio w moim ulubionym sklepie z ubraniami, który znajduje się w galerii handlowej w pobliżu mojego domu odkryłam świetne lniane koszule damskie. Były dostępne w bardzo wielu wzorach, fasonach i kolorach i od razu kupiłam sobie kilka sztuk takich eleganckich koszul, które będą się doskonale nadawać do pracy. Kupiłam też kilka koszul luźniejszych, mniej eleganckich i formalnych, w których będę chodzić w weekend. Dzięki temu zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym będzie mi wyjątkowo wygodnie i będę się dobrze czuła. Koszule były uszyte z organicznego lnu pochodzącego z certyfikowanych upraw, dzięki czemu mam pewność, że nie materiał na nie nie był uzyskany w sposób szkodliwy dla środowiska i że są one całkowicie bezpieczne dla mojej skóry. Dodatkowo były dostępne w naprawdę bardzo konkurencyjnych cenach, dlatego zakupiłam właśnie ich tak dużo. Wybór był naprawdę przeogromny, myślę, ze każda, nawet najbardziej wymagająca kobieta znalazłaby tam coś dla siebie.

Lniane ubrania są doskonałą alternatywą dla ubrać z sieciówek szytych z niezupełnie zdrowej dla człowieka bawełny, wyhodowanej z zastosowaniem dużej ilości pestycydów i innych chemikaliów. Tymczasem lniane ubrania nie dość, że doskonale się noszą , są bardzo trwałe, pięknie wyglądają, to do tego jeszcze są bardzo dobre dla naszego ciała, len w końcu jest materiałem naturalnym. Sprawdzą się nawet u osób cierpiących na skórne alergie czy mających bardzo wrażliwą skórę.

Kategorie: Wygląd i moda