Nasz kręgosłup jest każdego dnia narażony na różne obciążenia, które mogą powodować nieprawidłowości oraz krzywizny. Już od dzieciństwa jesteśmy skazani na dźwiganie ciężkiego plecaka oraz wielogodzinne siedzenie w ławkach szkolnych, co z pewnością nie wpływa korzystnie na rosnący kręgosłup. Mało lekcji wychowania fizycznego oraz leniwy tryb życia również niewłaściwie odbijają się na kondycji naszego kręgosłupa. Nie lepiej jest także w dorosłym życiu. Siedząca lub stojąca praca, wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem nie mogą pozostać obojętne wobec naszego zdrowia.

Wspaniale efekty masażu kręgosłupa

masaż kręgosłupa we WrocławiuNiekorzystny wpływ na stan naszego kręgosłupa ma także ciąża. Jest ona sporym obciążeniem dla naszego organizmu, jednak to kręgosłup cierpi najbardziej. Musi on bowiem dźwigać ciężar rosnącego brzuszka, który waży sporo. Po porodzie mamy często nijako zmuszone są do noszenia niemowlęcia, co często nie zmienia się nawet po kilku latach. Efektem tego jest znacznie przeciążony kręgosłup, bowiem dźwiganie ważącego dziesięć kilo kilkulatka jest sporym wyzwaniem. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas zmaga się z bólem pleców, który nasila się często podczas wysiłku fizycznego. Czasem uniemożliwia on nam codzienne funkcjonowanie, zmuszając nas do wizyty u specjalisty. Jeśli ortopeda stwierdzi nieprawidłowości zazwyczaj przepisuje nam lekarstwa oraz odpowiednie zabiegi, których zadaniem jest poprawa naszego samopoczucia i zniwelowanie bólu. Gabinety rehabilitacyjne pełne są osób, które korzystają z różnorodnych masaży, leczenia zimnem, pola magnetycznego oraz lasera, które są zlecone przez lekarza. Wielu pacjentów stwierdza, że najlepsze efekty przynosi masaż kręgosłupa we Wrocławiu. Odpowiedni ucisk jest w stanie rozluźnić napięcie, zredukować ból i przynieść ulgę. Profesjonalny masaż działa także kojąco i relaksująco, co jest również ważne w dzisiejszych zestresowanych czasach. Masaże kręgosłupa cieszą się sporym zainteresowaniem wśród wielu osób, którym ból kręgosłupa daje się we znaki.

Warto dbać o swój kręgosłup i nie obciążać go za bardzo. Starajmy się pilnować tego, by nasze dzieci siedziały wyprostowane, nie nosiły ciężarów i dużo się ruszały. Z pewnością zmniejszy to ryzyko wystąpienia wad postawy. Z kolei sami również powinniśmy troszczyć się o kręgosłup, unikać przesiadywania przed komputerem, a także stosować różnorodne ćwiczenia, których zadaniem jest rozluźnienie napiętych mięśni. Zdecydowanie lepiej jest działać profilaktycznie i nie dopuścić do pojawienia się problemów, aniżeli później starać się je usunąć.

Kategorie: Zdrowotnie