Biorąc pod swój dach pupila, bierzemy na siebie również ogromną odpowiedzialność. Nie tylko żeby wychować go na grzecznego i potulnego zwierzaka, które reagować będzie na każdą naszą komendę. Na tą odpowiedzialność składa się również zapewnienie im odpowiednich warunków, czystości, należnej higieny, jak również zabaw współgrających z jego zdrowym i poprawnym rozwojem.

Miękki gryzak dla szczeniaka

bezpieczne gryzaki dla psaWielu zagorzałych fanów szczekających, czworonożnych pupili nie wyobraża sobie bez nich życia. Są ich oczkiem w głowie, a ich zdrowie oraz dobre samopoczucie jest wartością priorytetową i znacząco wpływa również na humor ich właścicieli. Od najmłodszych lat dbają o ich wychowanie, usiłują nauczyć psiaki zjawiskowych sztuczek, a przy okazji zapewnić im dostateczną ilość ruchu. Ze szczeniakami podobnie jest jak z małymi dziećmi, wymagają one odpowiednio dużo troski i uwagi, szczególnie kiedy gubią pierwsze zęby, czy też kły. Jest to dość uprzykrzający życie proces dla każdego ssaka, są jednak akcesoria, które minimalizują dyskomfort. Od wielu pokoleń służą ząbkującym dzieciom, ale stworzone zostały również bezpieczne gryzaki dla psa. Wspomniane już gryzaki ukoją dokuczliwe swędzenie dziąseł i dostarczą dużo zabawy małym szczeniakom. Nie jest to jednak tylko kwestia wyrastających czy wypadających mleczaków, ale także nauczenia pieska, że nie wszystkie przedmioty w domu nadają się do intensywnego podgryzania. Wprowadzając pewne zasady w życiu szczeniaka i ucząc go bytowania w domu, chcemy aby znał on swoje miejsce i nie wyrządzał niepotrzebnych szkód, jak pogryzanie komody czy rozszarpywanie nowych poduszek czy kapci. Warto naszemu małemu przyjacielowi zapewnić odpowiednie atrakcje, przy których porzuci on ewentualne chęci czynnego demolowania mieszkania. Dobrze więc zaopatrzyć go w gryzak, który będąc interesującą zabawką stanie się jego ulubionym przedmiotem zabaw i zaspokoi jego potrzebę „żucia”. Tego typu zabawki oferowane na rynku przedstawiają ogromny wachlarz produktów znacząco różniący się ceną, materiałem orz jakością. Kupić można plastikowe bądź wykonane z mocnych, ale sztucznych materiałów, które przyjmując niezliczoną liczbę kształtów i wydając różnoraką ilość odgłosów, staną się nieodłącznymi towarzyszami zabaw dla szczeniąt. Oferowane są również gryzaki naturalne, które nie dość, że skutecznie zaspakajają potrzebę gryzienia to dodatkowo wybornie smakują i częściowo pełnią także funkcję zdrowej przekąski.

Szczeniaki wymagają od Nas wiele uwagi, cierpliwości, a także czynnego zaangażowania w ich wychowanie. Odpowiedzialność jaka spada na nasze barki przy przyprowadzenia do domu młodego pieska nie kończy się tylko na jego karmieniu i przymusowych spacerach czy nakreśleniu zakazów i nakazów, ale również na zadbaniu o odpowiednie zorganizowanie czasu, zabawki oraz prawidłowy jego rozwój.

Kategorie: koty i inne