Współczesne metody szkoleniowo-coachingowe dostarczają narzędzi pochodzących z różnych kultur i różnych dyscyplin, które są przydatne w wielu aspektach życia. Tak np. sesje medytacyjne czy sesje medytacyjne w połączeniu z klasyczną jogą są wykorzystywane w codziennym życiu wielu korporacji. Służą one poprawie samopoczucia pracowników, zwiększeniu ich koncentracji, a ogólnie, służą zwiększeniu wydajności pracownika.

Wymiar osobowy i wydajnościowy medytacji

kurs mindfulness warszawaJedną z popularnych metod zwiększenia koncentracji i „uważności” jest mindfulness. Mindfulness to technika relaksacyjno-medytacyjna wpływająca na trening uważności, jak tłumaczą słowo mindfulness, adepci tej techniki w Polsce. Sama metoda jest oparta na medytacji zmierzającej do uzyskania stanu, kiedy pojawiające się w naszej głowie myśli będziemy w stanie odsunąć na boczny tor, zdając sobie sprawę z ich charakteru. Mamy osiągnąć stan, w którym ruminacje będziemy uważać za myśli urojone i odsuwać je od siebie. Nie jest to umiejętność ignorowania pewnych myśli, ale umiejętność zdania sobie sprawy z charakteru niektórych myśli i nieodwracalności pewnych działań. Kursy mindfulness odbywają się w całej Polsce i są przeznaczone na dwa główne punkty zbytu: indywidualnego konsumenta oraz klienta firmowego i korporacyjnego. W przypadku kursu mindfulness przeznaczonego dla indywidualnego konsumenta kurs będzie przygotowywał do autoterapii i prowadzenia terapii o charakterze psychoterapeutycznym. Klient korporacyjno-firmowy będzie tymczasem odbiorcą mindfulness w wersji, w której używa się go w coachingu: zwiększenie koncentracji na rzeczach najbardziej istotnych, przez co w namacalny sposób zwiększa się wydajność pracownika, zwiększa się jego samoświadomość w miejscu pracy i jednocześnie jest to inwestycja w jego życie osobiste, w czym pomóc ma kurs mindfulness Warszawa to miejsce, gdzie mindfulness rozwija się niezwykle dynamicznie dzięki bezpośredniemu zderzeniu terapii z rzeczywistością życia w Warszawie i rzeczywistości pracy w wielkich korporacjach. W ten sposób mindfulness zyskuje swoją definicję w polskich warunkach.

W polskiej rzeczywistości, organizowanie kursów o charakterze psychoterapeutycznym, może być domeną jedynie ludzi z wykształceniem psychologicznym bądź psychiatrycznym. Psychoterapia w Polsce nie jest zbyt ściśle uregulowana, toteż istnieje dosyć duża swoboda w procesie uzyskiwania nowych uprawnień i organizowania różnego rodzaju kursów. Mindfulness na polskim rynku jest fenomenem łączącym świat wschodniej medytacji z zachodnimi metodami naukowymi i zachodnią psychoterapią.

Kategorie: Zdrowotnie