W Tarnobrzegu nie brakuje na szczęście żłobków. Na terenie tego podkarpackiego miasta można bez trudu znaleźć zarówno prywatne, jak i państwowe placówki tego typu, a jedne i drugie mają dość ciekawe oferty opiekuńczo-wychowawcze. Sama jako matka dwójki małych dzieci dość długo rozglądałam się za najlepszym miejscem, w którym mogliby bezpiecznie, a przy tym atrakcyjnie spędzić czas podczas mojej nieobecności związanej z aktywnością zawodową.

Oferta edukacyjna tarnobrzeskich żłobków

prywatny żłobek w tarnobrzeguPaństwowe żłobki ulokowane na terenie Tarnobrzegu cieszą się dobrą reputacją, jednak nie oferują swoim podopiecznym dużej liczby dodatkowych zajęć. Praca w takich miejscach sprowadza się przede wszystkim do sprawowania opieki nad podopiecznymi. Oczywiście najmłodsi mogą w takich placówkach liczyć na zabawy plastyczne i ruchowe, jednak są to raczej standardowe zajęcia. Sama postanowiłam zdecydować się na prywatny żłobek w Tarnobrzegu, pomimo że moi synowie bez trudu dostali się także do państwowej placówki. Skąd moja decyzja? Przede wszystkim liczyła się dla mnie ciekawa oferta edukacyjna. W wybranym przeze mnie żłobku realizuje się wiele interesujących, a przy tym niesztampowych zajęć. Przede wszystkim bardzo ciekawa jest edukacja muzyczna i artystyczna. Podopieczni placówki mają styczność z wieloma profesjonalnym instrumentami muzycznymi oraz pod okiem doświadczonych nauczycieli zostają wprowadzeni w świat dźwięków. Zajęcia z rytmiki osobiście miałam okazję obserwować i byłam nimi zachwycona co najmniej tak bardzo, jak dzieci. Poza tym wszystkie szkraby uwielbiają cotygodniowe zajęcia z sensoplastyki, podczas których angażują wszystkie swoje zmysły, wielokierunkowo się rozwijając. Bardzo także sobie cenię bogatą ofertę lingwistyczną prywatnych żłobków. W miejscu, do którego uczęszczają moi synowie, istnieje możliwość wyboru języka, w którym będzie prowadzona większość zajęć. Oczywiście rodzice decydują się przede wszystkim na angielski, ponieważ jest najpopularniejszy, jednak ja postawiłam na hiszpański i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Iberystyka zyskuje obecnie na znaczeniu, a mnie jest szczególnie bliska ze względu na fakt, że moja mama od lat mieszka w Meksyku.

Różnorodność zajęć edukacyjnych to dla mnie ogromnie ważna kwestia w przypadku wyboru żłobka dla moich dzieci. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że inni rodzice mogą mieć inne priorytety. Nie zawsze bez znaczenia są względy finansowe. Warto także dokładnie przyjrzeć się ofercie żywieniowej, jaką proponują konkretne placówki. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci alergicznych lub borykających się z innymi problemami zdrowotnymi, np. celiakią.

Kategorie: Rodzina i dzieci