Żywność konopna to najczęściej wybierane produkty pośród klientów. Spożywanie konopi jest modne oraz zdrowe. Dlatego wiele znanych osób zachęca do spożywania olejów oraz czekolad z nasion konopi. 

Do gamy produktów żywnościowych zaliczamy napoje typu herbata. Jeśli zamierzasz kupić swoją pierwszą herbatę z konopi ten artykuł jest dla Ciebie. 

Czy herbata konopna jest zdrowa?

dobre herbaty z konopiTo jedno z pytań, które zadają nasi klienci. Powszechnie przyjęło się, że konopie jest dla nas szkodliwa. Powoduje liczne zaburzenia psychofizyczne oraz otumania. Wiele osób uważa, że dobre herbaty z konopi rzeczywiście szkodzą. Picie naparu niczym nie różni się od palenia konopi. Takie myślenie jest w 50% błędne.

W naturze znamy trzy popularne gatunki konopi: indyjska, siewna oraz dzika. Konopia indyjska zwana popularnie marihuaną jest dla nas szkodliwa. Posiada nielegalny związek THC. Tworzą go związki odpowiedzialne za liczne uzależniania oraz wady psychofizyczne. Na szczęście dobre herbaty z konopi nie produkuje się z marihuany. Do jej produkcji używa się suszu konopi dzikiej oraz siewnej. Na rynku bardzo rozpowszechnione są dobre herbaty z konopi siewnej. Takie dobre herbaty z konopi posiadają liczne właściwości zdrowotne. Napar z tego rodzaju rośliny jest w pełni legalny. Za posiadanie suszu herbacianego nie grożą żadne kary. Co do właściwości dla zdrowia i dobrego samopoczucia dobre herbaty z konopi posiadają dużą zawartość kannabinoidów(CBD) i kannabinolów(CBN). Są to jedne z substancji, które korzystnie wpływają na pracę mózgu czy układu nerwowego. 

Rodzaje herbaty konopnej? 

W zależność od producenta na rynku występuje szeroki asortyment herbat z konopi suszonej. W celu prawidłowego wyboru każdego suszu herbacianego, należy sugerować się ceną oraz jakością danego produktu. By wybrać dobre herbaty z konopi warto kierować się pochodzeniem danej uprawy oraz wyglądem liści. Najlepiej wybierać herbaty konopne z oznaczeniem BIO. Ten rodzaj herbaty pochodzi z certyfikowanej uprawy ekologicznej. Jest wolny od wszelkich zanieczyszczeń oraz nawozów sztucznych. 

W celu wyboru herbaty o dobrym smaku warto korzystać z mieszanej herbacianych. Bardzo dobre herbaty z konopi siewnej smakują z dodatkami słodkich owoców oraz kwiatów. Dzięki dodatkom herbata nie będzie wymagała słodzenia białą śmiercią, czyli cukrem. Dodatki pod dobre herbaty z konopi wpływają nie tylko na smak. Wybór herbaty konopnej z dodatkami wypełni dom słodką wonią cytryny czy malin. Zapachy te z pewnością urozmaicą niejeden poranek. 

Kategorie: Zdrowotnie