Laptop jest moim głównym narzędziem pracy. Jestem freelancerem, choć na stałe współpracuję z wieloma firmami. Pisanie tekstów daje mi wiele satysfakcji, ale nie chciałam siedzieć w biurze przez osiem godzin. Wolę sama wybierać sobie zlecenia, pisać na różne tematy, nie tylko na te zadane mi z góry przez firmę. Komputer potrzebny jest mi do szukania informacji i do pisania.

Zalanie komputera kawą

naprawa po zalaniu w GdańskuPodczas pracy piję też dużo kawy, tak na pobudzenie. Zawsze stawiałam kubek w pewnej odległości od laptopa i nigdy nic mi się nie wylało. Niestety, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Przez własną nieuwagę wylałam kawę na całą klawiaturę laptopa, który momentalnie zaczął złowieszczo pikać i zgasł mu ekran. Wiedziałam, że trzeba działać szybo, więc starałam się go wytrzeć, by zminimalizować szkody. Niestety. Nawet jeśli według mnie był suchy to nadal się nie włączał. Interesowała mnie zatem naprawa po zalaniu w Gdańsku. Jeszcze tego samego dnia oddałam laptopa do naprawy w pobliskim serwisie. Dopłaciłam nawet za usługę ekspres, tak by jak najszybciej komputer do mnie wrócił, a ja mogła pracować. Wiadomo, czas to pieniądz, a ja nie chciałam mieć przestojów w zleceniach. Panowie w serwisie mnie rozumieli i zajęli się do pracy. Już następnego dnia rano komputer miałam z powrotem. Dowiedziałam się, że został gruntownie osuszony od środka, a także wymienili jakieś kabelki w środku i łączenia. Sprawdzili że na pewno działa i dopiero wtedy zadzwonili by mi powiedzieć że wszystko w porządku. Okazuje się, że naprawa po zalaniu jest mniej kosztowna, niż gdybym miała zawirusowany komputer, czy uszkodziła coś mechanicznie przy uderzeniu. Poza tym serwisanci zapewnili mnie, że praktycznie dwa razy w tygodniu zgłasza się do nich ktoś z zalanym laptopem. Moja kawa jest jeszcze łatwa do usunięcia, ale zdarzały się gęste koktajle, wino czy syropy, z którymi problem jest większy. Najważniejsze jednak było dla mnie to, że uszkodzenie komputera mimo iz wyglądało na bardzo poważne to wcale takie nie było. Nie chciałam szukać teraz nowego komputera i wydawać dużo pieniędzy, bo oszczędzam wakacje. Naprawa przy tym kosztowała grosze.

Mogę teraz z całą stanowczością powiedziec, że naprawa komputera po zalaniu nie jest trudna, choć wymaga profesjonalnej pomocy. Samodzielnie można osuszyć komputer tylko z wierzchu, bo kto zna się na tym jak rozkręcić komputer i powyciągać części by wyschły? Lepiej nie ryzykować i przekazać sprzęt w ręce ekspertów. Im szybciej zadziałamy tym lepiej, i naprawa będzie tańsza.

 

Kategorie: Internet