Ubranie, wystylizowane łóżka sypialnianego to obecnie trend w modzie wnętrz.  Łóżko w sypialni nie może pozostać pominięte bowiem to ono determinuje pozostałe dekoracje sypialniane. W zależności od tego jakie kolory, jakie klimaty subiektywnie dają nam poczucie spokoju i równoważą stany emocjonalne takie powinny być dodatki sypialniane.

Jaka narzuta jest modna?

narzuty na łóżko 180x200Ważne żeby miała odpowiedni wymiar. Od tego zacznijmy. W zależności od wielkości łoża wybierzmy narzutę, która sprawi, że swobodnie będzie opadać ma boki ramy łóżkowej wprost ku podłodze. Osiągniemy wówczas efekt łoża na miarę królewskiej komnaty. Ważne są też poduszki dekoracyjne, niech będzie ich duża ilość w różnych wzorach acz stanowiących jeden wspólny klimat, np. mogą być czarno- białe. Wówczas postawmy na wzór pepitki, szachownicy, pasów poziomych i pionowych itp. na poszewkach poduszek. Najczęściej wybierane i uniwersalne okażą się pewnie narzuty na łóżko 180×200 czy nawet większe 220×240 pozwalające nam na swobodniejsze opuszczenie narzuty w dół łóżka. Jeśli chodzi o wzornictwo to godnym uwagi są narzuty patchworkowe. Jeśli chcesz ożywić swoją sypialnię to postaw na nią bowiem na tle nawet białych czy szarych ścian będzie prezentować się niebanalnie. Wybierz patchwork pikowany, narzuta taka kojarzy mi się z modnymi obenie kwadratowymi panelami tekstylnymi stosowanymi jako zagłówek.Narzuty patchworkowe będą też świetnie pasować do dziewczęcego pokoju. Wniosą uwielbiany klimat romantyzmu i dziewczęcości. Zwykle w pastelowych, różanych kolorach kojarzone z delikatnością i pięknem młodzieńczych lat.Świetnie zestawią się z metalową ramą łóżka wygiętą w rozmaite kute zdobienia. Do tego dodatku miks poduszek dekoracyjnych, może nawet tiulowy baldachim i mamy łoże rodem z baśni.  Nastolatka gwarantuje będzie zachwycona.  Łóżko na wzór tych z amerykańskich seriali. Narzuta może być też rewelacyjnym rozwiązaniem na odświeżenie wizerunku znudzonej już kanapy, nawet tej nierozkładanej w salonie. Rzuciwszy na nią nowoczesną narzutę, luźno opadającą podarujemy sofie nie jako drugie życie, nowe ubranie. Może też stanowić jej zabezpieczenie na przykład przed łapkami naszych pociesznych psiaków czy małymi rączkami dzieci.

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu, swoistego leniuchowania i azylu od zgiełku świata zewnętrznego. Im stworzymy w niej bardziej przyjazny i miły naszym oczom i ciału klimat tym bardziej wypoczęcia będziemy przebywając w niej i seperując się jak w bunkrze przed codziennymi sprawami.

Kategorie: Wystrój