Od kilku lat intensywnie ćwiczę, by doskonalić wygląd swojego ciała. Gdy byłem młodszy miałem problem z otyłością. Koledzy w szkole zawsze się z tego powodu się ze mnie śmiali. Miałem duży kompleks spowodowany przez swoją nadwagę. Zupełnie nie miałem motywacji by cokolwiek z tym robić, z tego względu wciąż przybierałem na wadzę. Objadałem się bez opamiętania, był to mój niezdrowy sposób na stres. Nie potrafiłem sobie sam z tym poradzić, nie miałem ku temu żadnej motywacji. Jednak, gdy poszedłem do liceum, moja sytuacja się zmieniła, zacząłem w końcu dbać o swój wygląd.

Rękawiczki do ćwiczeń na drążku

rękawiczki do podciąganiaW liceum poznałem pewną piękną dziewczynę, od razu się w niej zauroczyłem. Próbowałem ją zdobyć, niestety jak zwykle nic mi z tego nie wyszło. Co gorsza zostałem przez nią wyśmiany, kpiła z mojej nieidealnej tuszy. Byłem na skraju załamania, lecz nie poddałem się. Postanowiłam, że w końcu coś ze sobą zrobię. Zapisałem się na siłownie, wynająłem również trenera personalnego, który miał mi pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pierwsze treningi były dla mnie bardzo trudne, byłem bliski rezygnacji, lecz mój trener wciąż mnie motywował, więc nie rezygnowałem. Przyszedł czas na treningi na drążku, z dnia na dzień miałem robić coraz więcej podciągnięć. Towarzyszyły mi przy tym okropne odciski na rękach, było to bardzo bolesne. Mój trener polecił mi specjalne rękawiczki do podciągania, kupiłem, więc je i rzeczywiście okazały się być bardzo pomocne. Odciski po jakimś zaczęły mi schodzić, podciąganie się zaczęło być naprawdę dużo łatwiejsze. Po kilku miesiącach zacząłem zauważać pozytywne zmiany w moim wyglądzie, zrzuciłem parę kilogramów, moje mięśnie zaczęły być nieco bardziej widoczne. Oprócz treningów, zacząłem również stosować zdrową dietę, w połączeniu z wysiłkiem fizycznym dawało to wspaniałe efekty. Co ciekawe mimo ciągłych ćwiczeń i nieustającego wysiłku, czułem się o wiele mniej zmęczony niż wcześniej. Miałem więcej energii, chciało mi się żyć. Ćwiczenia na drążku nie sprawiały mi już żadnego problemu, dzięki rękawiczką odciski na moich rękach zagoiły się w całości.

Dziś jestem zupełnie innym człowiekiem pod względem wyglądu. Schudłem ponad szesnaście kilogramów, wyrzeźbiłem mięśnie do tego stopnia, że zacząłem wyglądać jak zawodowy sportowiec. Dziewczyny również zaczęły w końcu zwracać na mnie uwagę, zagadywały mnie i chciały spędzać ze mną czas. Przestano już ze mnie kpić, co więcej zacząłem być nawet podziwiany, koledzy nie wierzyli w to, że tak diametralna zmiana zaszła aż w tak krótkim czasie.  Jestem teraz o wiele szczęśliwszym człowiekiem niż wcześniej.

Kategorie: Hobby i Sport