Od jakiegoś czasu myślimy nad wymianą drzwi wejściowych w naszym mieszkaniu. Cały czas jeszcze mamy takie stare, które były wstawiane razem z budową bloku, czyli są od nowości. Nie są to niestety bezpieczne drzwi, a w obecnych czasach, kiedy tyle się słyszy o różnego rodzaju włamaniach to aż strach zostawiać mieszkanie, ponieważ te można wyważyć jednym kopnięciem. Nie żartuję sprawdziliśmy to podczas wymiany drzwi u zaprzyjaźnionego sąsiada, który mieszka piętro niżej. 

Dobre drzwi antywłamaniowe

drzwi wejścioweJuż wcześniej planowaliśmy zrobić tą wymianę, ale dobre drzwi niestety trochę kosztują, więc zawsze brakowało pieniędzy, a na jakieś tandetne, najtańsze nie chcieliśmy też się zgodzić. Zmotywowało nas włamanie, które miało miejsce u naszej sąsiadki, która mieszka na parterze. Miało to miejsce w ciągu dnia, kiedy większość ludzi jest w pracy, a sąsiadka akurat wyszła na zakupy. Zapewne ktoś musiał obserwować potencjalną ofiarę i spróbować szczęścia jak wyszła. Ponadto u nas w bloku na drugim piętrze trwa remont, więc nikt nie zwraca uwagi na podejrzane uderzenia. W każdym razie przestraszyliśmy się i postanowiliśmy, że weźmiemy kredyt gotówkowy, żeby tylko wymienić drzwi wejściowe. Pojechaliśmy do firmy, którą polecił nam sąsiad. Rzeczywiście Panowie, którzy prowadzą tą firmę mają bardzo duży wybór wzorów i kolorów tych drzwi. Ponadto są na rynku już dość długo. Drzwi posiadają specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, które również przydają się kiedy musimy ubezpieczyć mieszkanie. Takie drzwi antywłamaniowe z certyfikatem podwyższają wartość ubezpieczenia mieszkania. Wybraliśmy drzwi wejściowe, które będą się ładnie komponować z wystrojem naszego przedpokoju. Są bardzo ładne i mocne. Przynajmniej tak nam powiedzieli w firmie, która zajmuje się ich sprzedażą oraz montażem. Zresztą nawet wyglądają na mocne. Myślę, że jak złodziej je zobaczy to nie pokusi się o ich forsowanie, ale w czasach kiedy technika jest tak zaawansowane zapewne złodzieje prędzej, czy później znajdą sposób na takie rzeczy. Nie martwię się tym na razie, ponieważ nie ma sensu. Najważniejsze, że zabezpieczyliśmy mieszkanie. 

Okazuje się, że włamanie do sąsiadki nie tylko nas zmotywowało. Oprócz nas w tym samym tygodniu jeszcze trzech sąsiadów postanowiło wymienić drzwi wejściowe. Jak widać wszyscy w naszym bloku mają dużo zaufania do swoich sąsiadów i do ludzi. Teraz niestety zostało ono nadszarpnięte i okazuje się, że jednak blok nie jest taki bezpieczny pomimo tego, że ciągle przebywają w nim ludzie. 

Kategorie: Budownictwo i Dom