Remont kuchni od dawna był moim marzeniem. Bardzo długo zbierałam na ten cel fundusze. Wiedziałam, że nie chce oszczędzać na czymś, co ma posłużyć mi na długie lata. Kuchnie traktuję jako najważniejsze pomieszczenie w swoim domu. Nie tylko uwielbiam gotować, ale także jeść. Nie to jest jednak najważniejsze, a rodzinne spotkania przy stole. Nie posiadam jadali, więc kuchnia jest najczęstszym miejscem spotkań z moimi bliskimi. Wspólne posiłki przybliżają nas do siebie. Takie miejsce musi wyglądać wyjątkowo. Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić moimi przemyśleniami dotyczącymi zakupu nowych mebli kuchennych.

Moje wymarzone meble kuchenne

meble kuchenne na wymiar wrocławSpełnienie moich marzeń dotyczących wyglądu kuchni było możliwe tylko dzięki zamówieniu przede mnie profesjonalnej firmy, która wykonała dla mnie meble na wymiar. Oglądałam oczywiście gotowe już zestawy meblowe w różnych sklepach, jednak byłam przekonana, że nie będą one wyglądały dobrze. Na szczęście jeśli chodzi o meble kuchenne na wymiar Wrocław może nam zaproponować bardzo dużo. Bez trudu znalazłam odpowiednią firmę, która przyjęła moje zlecenie. Od razu zaznaczyłam, że zależy mi przede wszystkim na zabudowaniu sprzętów kuchennych oraz na optymalizacji miejsca. Dzięki sporządzeniu projektu kuchni mogłam przemyśleć ustawienie każdej szafki oraz jej wymiary. Z góry zaplanowałam, co i gdzie się znajdzie. Moim największym marzeniem dotyczącym kuchni było posiadanie blatu roboczego. Udało się! Piękny blat, pod którym znajdują się półki oraz miejsce na krzesło zajmuje w mojej kuchni centralne miejsce. Jest połączony z dwóch stron z pozostałymi meblami. Długo nie mogłam zdecydować się na wybór odpowiednich frontów. Wiedziałam jedynie, że nie interesują mnie klasyczne rozwiązania drewniane. Po długich dyskusjach z mężem postanowiłam postawić na akryl. Jak szybko zdążyłam się zorientować, materiał ten jest bardzo odporny na ciepło oraz wilgoć, co w kuchni ma niebagatelne znaczenie. Jego atutem jest także to, że (w przeciwieństwie na przykład do folii) nigdy nie zmienia koloru. Poza tym okazał się bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Posiadanie wspaniałej kuchni zawsze było moim marzeniem. Na szczęście marzenie to szybko się ziściło. Dziś klienci firm meblowych mogą wybrać praktycznie każdy detal mebli. Firmy proponują sporządzenie bardzo dokładnych projektów kuchni, wykonanie mebli oraz ich montaż. W zasadzie klienci muszą zatroszczyć się jedynie o wybór materiałów (a możliwości są prawie nieograniczone) oraz zebranie funduszy na wykonanie zlecenia.

Kategorie: Wystrój