W samochodach którymi odbywaliśmy patrole nieoznakowane często brakowało wyposażenia i nic w tym dziwnego, gdyż były to pojazdy cywilne, które nie miały rzucać się w oczy. Jednak brak sprzętu często dawał nam się we znaki, zwłaszcza kamer samochodowych, do których byliśmy przyzwyczajeni i które były jednym z podstawowych narzędzi w pracy. Po pierwszej zmianie rekwizycji postanowiliśmy więc nowe samochody odpowiednio wyposażyć, by ułatwić sobie pracę, ale również mieć więcej przydatnych na drodze narzędzi. Oczywiście, kamera samochodowa była jednym z pierwszych urządzeń do zamontowania.

Zaawansowany rejestrator do samochodu służbowego

rejestratory samochodoweWybór wcale nie był prosty, gdyż urządzeń tego rodzaju było w sprzedaży naprawdę dużo. Od najprostszych kamer, zakładanych na lusterko, które być może nie miały za wiele funkcji, aczkolwiek przydawały się w razie nieprzewidzianych zdarzeń na drodze, po nowoczesne rejestratory samochodowe, które przypominały bardziej komputer przenośny, niż zwykłą kamerę. Do naszych potrzeb wystarczył model który można było nazwać dość wyśrodkowanym, a mianowicie rejestrator z dużą ilością dodatków, zwłaszcza podobnych do tych które posiadały nasze kamery w oznakowanych samochodach, jednak nie na tyle skomplikowany by trzeba było się do niego ponownie przyzwyczajać. Wybrany przez nas model rejestratora połączony był z wbudowaną nawigacją samochodową, więc nagrywał nie tylko sam obraz, ale również położenie i prędkość, z jaką poruszał się samochód. Nagrany obraz był bardzo dobrej jakości, zwłaszcza że był to rejestrator ze średniej półki cenowej, jednak mimo to posiadał mnóstwo wbudowanych dodatków, takich jak choćby stabilizator oraz filtr obrazu, dzięki którym nagranie z kamery było zawsze wyraźne, bez zakłóceń i rozmazanego obrazu, często zdarzającego się podczas nagrywania jazdy z dużą prędkością. Pamięć rejestratora mogła pomieścić przeszło dwadzieścia godzin ciągłej jazdy, a wbudowany czujnik automatycznie wyłączał pracę kamery podczas postoju.

Kamera była zasilana z gniazdka samochodowego i nie potrzebowała żadnych dodatkowych źródeł zasilania. Jej montaż był dość prosty, gdyż mogła ona być umieszczona bezpośrednio na pulpicie samochodowym, przyczepiona do szyby lub dowolnego innego miejsca za pomocą uchwytów montażowych i wygodnej szyny, na której zaczepiało się kamerę. Nasz model posiadał również niewielki ekran, na którym można było na bieżąco oglądać nagrywany obraz, lub też przełączyć kamerę w tryb nawigacji, który był jedną z jej wielu zalet.

Kategorie: Warsztat