Wygląd zewnętrzny od zawsze był dla mnie dosyć ważny. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że inwestowałam w różnego rodzaju inwazyjne zabiegi albo że starałam się prezentować jak najlepiej za wszelką cenę. Po prostu starałam się odpowiednio pielęgnować swoją skórę, ponieważ odkąd pamiętam, miałam z nią sporo problemów, a także dbałam o to, by wyglądać skromnie oraz schludnie w swoich ubraniach. Mimo to, kiedy zaczęłam się powoli starzeć, przestałam czuć się dobrze w swoim ciele.

Największe zalety dobrze wykonanego botoksu

botoks w poznaniuMoja skóra bardzo szybko stawała się coraz bardziej pomarszczona. Gdy obserwowałam przyjaciółki, nie zauważyłam w nich aż takich dużych zmian — dlatego zaczęłam się martwić, że coś jest ze mną nie tak. Postanowiłam wybrać się na wizytę u dermatologa, która jednak nie przyniosła wyczekiwanych efektów. Lekarz stwierdził, że choć skóra starzeje się rzeczywiście dosyć szybko, to nie jest to żadna choroba ani brak witamin, tylko po prostu mam taką urodę. Polecił mi kilka nawilżających kremów, które redukują zmarszczki i zalecał systematyczne używanie. Na początku miałam nadzieję, że te specyfiki przyniosą zauważalny efekt, ale oprócz poprawy kondycji skóry, nie dostrzegłam zbyt dużej różnicy. Z tego powodu, kiedy zaczynałam mieć coraz większe kompleksy, zdecydowałam się na skorzystanie z usług medycyny estetycznej. Rozmawiałam z jedną przyjaciółką, która bardzo polecała mi botoks w poznaniu, w zaufanym gabinecie zbierającym same pozytywne opinie. Przekonywała mnie, że sama przez bardzo długi czas zmagała się z podobnym problemem, co ja, więc wie, przez co przechodzę i jest pewna, że po zabiegu znacznie poprawi się nie tylko mój wygląd, ale też samopoczucie. Początkowo nie byłam do tego pomysłu zbyt optymistycznie nastawiona, ponieważ bałam się, że coś może pójść nie tak. Mimo to postanowiłam umówić się na pierwszą konsultację, podczas której wypytałam wykwalifikowaną osobę o wszystkie nurtujące mnie kwestie. Po wielu zapewnieniach, że w przypadku poprawnie wykonanego zabiegu ryzyko pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych jest wyjątkowo niskie, uznałam, że warto spróbować.

Efekt zabiegu przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, jak dużą blokadą były dla mnie wcześniejsze zmarszczki. Sprawiły, że całkiem straciłam pewność siebie i przestałam cieszyć się z wielu rzeczy, które zazwyczaj sprawiały mi radość. Przez wiele miesięcy unikałam wszystkich aparatów, mimo że wcześniej zdarzało mi się pracować jako fotomodelka. Dopiero po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej zobaczyłam w lustrze dawną siebie i wiedziała, że jednak zawsze warto walczyć o swoje marzenia.

Kategorie: Wygląd i moda